<
>

Piroe wint Championship-titel met Leeds, Chong en Krul degraderen wederom met Luton

Pro Shots

Leeds United mag zich kampioen van het Championship noemen. De ploeg van Joël Piroe en Pascal Struijk won in de slotfase op bezoek bij Plymouth Argyle, waardoor het als nummer een promoveert naar de Premier League.

Zowel Leeds als Burnley - de ploeg van onder meer Zian Flemming en Shurandy Sambo - ging de laatste speelronde in met de wetenschap dat het al gepromoveerd was. Beide ploegen hadden 97 punten, maar Leeds had een veel hoger doelsaldo. Bij winst zou Leeds zich dus verzekeren van de titel.

Het werd nog lang spannend in Plymouth. Leeds leek af te stevenen op een gelijkspel, maar een treffer in de 91ste minuut van invaller Manor Solomon zorgde dat de bezoekers alsnog met 2-1 wonnen en met de titel aan de haal gingen.

Burnley - dat zonder Nederlanders speelde - won met 3-1 van Millwall, maar eindigde dus als tweede met liefst 100 punten. Nooit eerder werd een ploeg die de grens van 100 punten bereikte geen kampioen op het tweede Engelse niveau.

Luton Town, de club van Tahith Chong en Tim Krul die vorig seizoen nog in de Premier League actief was, verloor met 5-3 van West Bromwich Albion en eindigt daardoor als 22ste in het Championship. Daardoor degradeert Luton en is het volgend jaar - net als Cardiff City en Plymouth - actief in de League One.