<
>

Ajax trekt grens: kans op verlenging Misehouy nihil

Pro Shots

Maandagavond ontbrak hij verrassend in de wedstrijdselectie van Jong Ajax. Talent Gabriel Misehouy houdt de gemoederen de laatste weken flink bezig in Amsterdam. Verlengt hij zijn aflopende contract of zoekt hij zijn heil ergens anders? Bronnen aan ESPN melden dat Ajax klaar is met de onzekerheid omtrent de contractverlenging van de jeugdspeler en dat de kans klein is dat hij ooit nog het rood-wit van Ajax zal dragen.

De 18-jarige middenvelder beschikt bij Ajax over een aflopend contract in de zomer. Ajax is al lange tijd bezig met het verlengen van dit contract, terwijl er ondertussen kapers op de kust liggen voor de handtekening van Misehouy. Een van deze clubs is Spaanse stuntploeg Girona – onderdeel van de City Football Group.

Girona

Vorige week maandag vloog een delegatie van Girona – inclusief technisch directeur Quique Cárcel – naar Amsterdam om te onderhandelen over de zomerse komst van Misehouy. De Spaanse club ziet het talent vanwege zijn aflopende contract als een goedkope versterking voor de lange termijn, mede met het oog op Europees voetbal volgend seizoen. Girona deed de middenvelder daarom een aanbod, maar Misehouy twijfelde omdat zijn grote droom nog steeds het halen van Ajax 1 is. Kamp Misehouy had tijd nodig om het aanbod te laten bezinken en Girona was bereid hem die tijd te geven. Ondertussen lag er namelijk ook nog een contractvoorstel bij Ajax voor hem klaar. Een kwestie van kiezen dus.

Dinsdag kwam naar buiten dat de middenvelder plotseling van zaakwaarnemer wisselde. Vanaf dat moment laat Misehouy zich begeleiden door Pini Zahavi van HAZ Sport Agency. Hier was niemand - bij zowel Girona als Ajax - nog van op de hoogte. Er heerst op dat moment bij beide clubs onduidelijkheid over wie nu de belangenbehartiger is van het talent. Beide clubs hebben namelijk geen contact gehad met Zahavi betreffende Misehouy.

Ajax trekt grens

Hierop trekt Ajax een grens: de middenvelder wordt buiten de Jong Ajax-selectie gelaten voor het duel met Dordrecht. Ajax is inmiddels dus klaar met zijn gedrag en de kans dat hij ooit nog voor Ajax speel wordt volgens interne bronnen steeds kleiner. Ook het laatste aanbod voldeed niet aan de financiële eisen van de middenvelder.

Of Zahavi een andere club voor Misehouy heeft gevonden is niet bekend. Wel lijkt Misehouy zichzelf in de vingers te snijden met de plotselinge keuze voor een andere zaakwaarnemer. Met nog één dag tot de deadline van de winterse transfermarkt, wordt de onderhandelingspositie van de middenvelder er niet sterker op. Op een verbeterd aanbod van Ajax hoeft hij hoe dan ook niet te rekenen: het aanbod van eind januari geldt als ‘graag of niet’.