Warriors uitgeschakeld na echec tegen Phoenix Suns

Getty Images

Golden State Warriors heeft zijn laatste kans om deel te nemen aan de NBA play-offs niet gegrepen. De ploeg waarbij Quinten Post en Malevy Leons niet konden spelen verloor met 111-96 van Phoenix Suns en zag daardoor de laatste kans op een play-offsticket uit zijn handen glippen.

Als nummer tien van de Western Conference plaatsten de Warriors zich dankzij een ontketende Stephen Curry voor een allesbepalende wedstrijd tegen Phoenix Suns. De Suns, nummer zeven van de Western Conference, bleken echter al snel veel te sterk. Jalen Green zorgde er onder meer voor dat de ploeg uit Texas in het eerste kwart uitliep tot 33-15. De Warriors liepen daardoor consequent achter de feiten aan.

Green kwam uiteindelijk tot 36 punten, 6 rebounds en 4 assists en werd met afstand de belangrijkste schakel aan de kant van de Suns. Namens de Warriors kwam Brandin Podziemski tot 23 punten en 10 rebounds. Curry had het vizier niet op scherp en kwam slechts tot 17 punten, waarvan drie driepunters uit tien pogingen.

Quinten Post maakte geen onderdeel uit van de groep. De Nederlander heeft last van een voetblessure en kwam op 29 maart voor het laatst in actie voor de Warriors. De Suns mogen het nu in de play-offs opnemen tegen huidig kampioen Oklahoma City Thunder.

Magic verschalkt Hornets

Orlando Magic versloeg Charlotte Hornets met 121-90 en hield daarmee zijn kansen in leven voor een titel in de NBA. Paolo Banchero werd met 25 punten de topscorer, waardoor de ploeg in de play-offs uit mag komen tegen Detroit Pistons, de nummer één van de Eastern Conference.

Dit was de laatste kans voor Orlando om zich via het play-in-toernooi te kwalificeren voor de play-offs, nadat ze woensdag bij de eerste poging tegen Philadelphia 76ers zagen mislukken.

Banchero walste over de verdediging van Charlotte heen en scoorde alleen al in het eerste kwart 12 punten. Orlando, dat nooit op meer dan één punt achterstand had gestaan, bouwde al snel een comfortabele voorsprong op waardoor de voorsprong uitgroeide tot 35 punten.

Na een trage start kwam LaMelo Ball, de held van de eerste play-in wedstrijd van de Hornets tegen Miami, na de rust helemaal los. Hij maakte maar liefst 21 punten in het derde kwart, in een poging om eigenhandig het seizoen van Charlotte te verlengen. Maar uiteindelijk zakte de voorsprong van Orlando nooit onder de 20 punten.