Vitesse behoudt tweede plaats na zege op Fortuna Sittard

Pro Shots

Vitesse heeft thuis met 2-0 van Fortuna Sittard gewonnen. De Limburgers hielden het lang uit in de Gelredome, maar moesten uiteindelijk toch weer twee tegentreffers bijschrijven: 2-0. De overwinning leverde de Arnhemmers het behoud van de tweede plaats én een clubrecord op.

Vitesse, dat dit seizoen alleen van koploper Ajax verloor, haalde 25 punten uit de eerste tien competitieduels. Vorig seizoen stelde de ploeg het eigen record al scherper met 23 punten.

De ploeg van Thomas Letsch begon aan het duel zonder de geschorste Riechedly Bazoer, maar met de in de basis debuterende Enzo Cornelisse. De 18-jarige verdediger is de zoon van Tim Cornelisse, die zelf van 2004 tot 2011 uitkwam voor de Arnhemse club en tegenwoordig assistent-coach is bij Jong Vitesse.

Fortuna Sittard kreeg in de eerste negen competitieduels al 25 doelpunten tegen, maar in de eerste helft hield het met dezelfde elf spelers als tegen Feyenoord de pot dicht. Wel waren de Arnhemmers een paar keer gevaarlijk voor het doel, met onder andere een knappe hakbal van Matúš Bero die maar rakelings naast ging.

Hetzelfde spelbeeld zette zich door in de tweede helft. Oussama Tannane schoot twee vrije trappen over het doel en ook een afstandsschot belandde niet tussen de palen. Aan de andere kant was Emil Hansson juist gevaarlijk toen hij de bal zelf van de Arnhemse verdediging onderschepte, maar keeper Remko Pasveer niet wist te passeren.

20 minuten voor tijd barstte dan toch de Limburgse verdedigingsmuur. De ingevallen Oussama Darfalou kopte een hoekschop van Tannane in de verre hoek. De 2-0 viel ook uit een standaardsituatie; opnieuw was de assist van Tannane, dit keer uit een vrije trap, en nu werkte Armando Broja af. Een klein slotoffensief van Fortuna leverde vervolgens niks meer op.