<
>

Balk achtervolgt Veerman en Mühren in topscorersstrijd: "Tuurlijk is dat een doel"

Remco Balk kan stiekem dromen van de topscorerstitel. De aanvaller van SC Cambuur staat na het gewonnen duel met FC Dordrecht op veertien doelpunten. Zijn grootste concurrenten zijn natuurlijk Robert Mühren en Henk Veerman, goed voor respectievelijk 17 en 20 doelpunten dit seizoen.

“Tuurlijk is dat een doel. Het zou mooi zijn als ik topscorer word. Ik kijk er niet per se naar, maar het is wel mooi natuurlijk”, aldus Balk na afloop van het gewonnen duel met Dordrecht.

Toch weet Balk dat het duo van FC Volendam moeilijk is om in te halen. “Het is wel haalbaar, maar zij staan in de spits. Dat is misschien wel makkelijker. Zij doen het goed, ze scoren veel. Het is wel realistisch, alleen zij zijn ook hele goede spitsen, dus het wordt wel lastig”, analyseert de 24-jarige rechtsbuiten.

Zakaria Eddachouri staat net als Mühren op 17 doelpunten, maar hij maakte in de winter de toptransfer naar Deportivo La Coruña. Telstar-spits Yousself El Kachati staat op de vierde plaats met 15 goals.

Gele kaarten

“Remco heeft het vorig jaar een beetje voor zichzelf verpest”, aldus aanvoerder Mark Diemers. “Remco heeft vorig jaar ook een goed seizoen gehad, alleen de nadruk is op die gele kaarten gaan liggen. Hij is een gewoon een goede speler. Veertien goals maak je niet zomaar. Hij doet het geweldig. We zijn hartstikke blij met Remco.”

Die gele kaarten blijven aan Balk kleven. Vorig seizoen pakte de aanvaller 13 gele kaarten. “Hij had vandaag ook een gele kaart”, aldus een lachende Diemers. “Dat zal ik hem na de wedstrijd even melden.”

Balk moet blijven scoren, wil hij kans maken op de topscorerstitel. Diemers heeft er vertrouwen in. “Als we zo doorgaan, gaat hij nog meer scoren.”

Direct duel

Zaterdag staat Balk met Cambuur tegenover Veerman en Mühren. “Dat is tegen de koploper, dan hebben we niets te verliezen”, aldus zijn trainer Henk de Jong.

De Jong is fan van de Volendam-spitsen. “Robert Mühren is mijn mattie. Dat zijn mijn eigen jongens, dat weten zij ook. We hebben zulke mooie dingen meegemaakt. Ons publiek doet altijd een beetje raar tegen Henk Veerman, maar in zijn hart is hij volgens mij een beetje supporter van ons. Dat merk ik gewoon. Hij stuurt me wel eens berichtje. Hij vindt het mooi hoe wij dingen doen. Dat vind ik mooi in het voetbal. Andersom waardeer ik hem, hoe hij dingen doet. Henk zou hier wel mooi passen. De supporters vinden er niks aan, maar dat is een fantastische spits natuurlijk.”