Ajax laat zich verrassen door Go Ahead en geeft koppositie weg aan AZ

Ajax is er zaterdag niet in geslaagd om optimaal te profiteren van de pijnlijke misstap van PSV eerder op de dag (3-0 nederlaag bij SC Cambuur). De ploeg van trainer Alfred Schreuder kwam tegen Go Ahead Eagles niet verder dan een gelijkspel: 1-1. AZ, dat wel wist te winnen bij FC Groningen (1-4), gaat daardoor verrassend aan kop in de Eredivisie.

Ajax begon het thuisduel met Go Ahead zonder Steven Berghuis en Steven Bergwijn. Het duo zat op de bank in aanloop naar het Champions League-duel van dinsdag met Napoli, net als Edson Alvarez en Mohammed Kudus. Florian Grillitsch en Lucas Ocampos maakten hun basisdebuut voor de Amsterdammers, terwijl Brobbey de vervanger was van Kudus en Davy Klaassen vanaf het begin startte.

Klaassen slaat toe

Beide ploegen hielden elkaar lang in evenwicht, maar op slag van rust was daar Klaassen met de openingstreffer voor Ajax. De 29-jarige middenvelder werkte de bal uit een voorzet van Dusan Tadic bij de eerste paal binnen.


Daardoor is Klaassen nu honderd keer direct betrokken geweest bij een doelpunt in de Eredivisie (67 goals en 33 assists in 194 duels) - deze eeuw waren alleen Luis Suarez, Klaas-Jan Huntelaar en Tadic direct betrokken bij honderd Eredivisie-goals van Ajax.

Gelijkmaker

Ajax stevende lang af op de koppositie in de Eredivisie, maar in de slotfase was daar opeens Willum Willumsson met de gelijkmaker: 1-1. In de 78e minuut was het eerste schot op doel van Go Ahead meteen raak.

Het slotoffensief van Ajax leverde uiteindelijk niets op. Zo weet Ajax weet ook na de interlandonderbreking niet te winnen en beleeft het geen goede generale voor het Champions League-duel van dinsdag met Napoli, dat met 3-1 overtuigend won van Torino.