Ajax zonder inspanning naar hoofdtoernooi Europa League

ANP Foto

Ajax heeft zich moeiteloos geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Na de 1-4 in Polen tegen Jagiellonia Bialystok, werd de return in Amsterdam 3-0.

Met de kersverse aanwinst Wout Weghorst op de tribune, had Ajax vanaf de eerste minuut niets te duchten van de Poolse bezoekers. Waar Brobbey, Bergwijn en Traoré al meerdere malen de openingstreffer op hun schoen hadden, was het uiteindelijk Kian Fitz-Jim die vlak voor rust de 1-0 voor zijn rekening nam. Het was voor de 21-jarige middenvelder zijn eerste treffer in de hoofdmacht van de Amsterdammers.

Na rust gingen beide ploegen op dezelfde voet verder. Jagiellonia kwam nauwelijks op de helft van de Amsterdammers, die op hun beurt slechts mondjesmaat tot kansen kwam. Niet bepaald in lijn met het gezapige spelbeeld, maakte Ajax er uit een schitterende aanval 2-0 van. Na een combinatie tussen Brobbey en Henderson, was het uiteindelijk Kenneth Taylor die van dichtbij kon binnenschieten. Vlak voor tijd maakte Brobbey er nog 3-0 van.

Morgenmiddag om 13.00 uur gaat Ajax in de digitale koker tijdens de loting voor de Europa League nieuwe stijl. Lees hier alles over de nieuwe opzet van het toernooi.