Sparta - Ajax
Penalty Taylor en invallers helpen Ajax in slotfase langs Sparta
Ajax heeft zondagmiddag op moeizame wijze weten te winnen van Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel leverde een rake penalty van Kenneth Taylor en een geplaatste bal van invaller Bertrand Traoré de bezoekers de volle buit op.
Ajax begon in een fors gewijzigde formatie tegen Sparta. Voorin vormden Wout Weghorst en Chuba Akpom de tweemansaanval, terwijl wingbacks Jorrel Hato en Anton Gaaei op de flanken voor diepgang moesten zorgen. Met Devyne Rensch, Daniele Rugani en Youri Baas koos trainer Francesco Farioli voor drie centrumverdedigers.
In een slordige eerste helft hielden Sparta en Ajax elkaar doelpuntloos in evenwicht. Uit een spaarzame aanval kreeg Gaaei voor de rust de grootste kans, maar hij gleed de bal naast.
Ajax-wissels kantelen de wedstrijd
In de rust greep Farioli in en bracht hij Mika Godts en Bertrand Traoré binnen de lijnen. Met later ook nog Brian Brobbey en Kian Fitz-Jim probeerde Ajax in de slotfase alsnog de ban te breken. Dit gebeurde uiteindelijk door een strafschop van Taylor. Nadat de opkomende Hato was neergelegd, schoof Taylor de bal vanaf elf meter beheerst de hoek in.
Traoré bepaalde kort voor tijd de eindstand op 0-2. Na terugleggen van Brobbey krulde hij de bal fraai in de verre hoek.
Sparta wacht door deze nieuwe nederlaag nog altijd op de eerste zege in de tweede periode van Maurice Steijn. Ajax nadert koploper PSV door de overwinning tot drie punten.

