PSV begint Eredivisie met doelpuntrijke zege

Pro Shots

PSV is de competitie begonnen met een ruime zege op RKC Waalwijk. Invaller Hirving Lozano was goed voor twee doelpunten. Ook de veelbesproken Jordan Teze maakte als invaller zijn opwachting.

Al in de openingsfase bracht Johan Bakayoko PSV op voorsprong. Na een kantwissel van Joey Veerman kapte Bakayoko naar binnen en krulde hij de bal doeltreffend in de verre hoek. Luttele minuten later werd een doelpunt van Malik Tillman geannuleerd, omdat Bakayoko in aanloop naar deze treffer buitenspel stond.

Na een halfuur nam PSV alsnog meer afstand van RKC. Luuk de Jong pikte een afvallende bal attent op en legde deze panklaar voor de doorgelopen Jerdy Schouten, die hem beheerst in de hoek schoof.

Nog voor de rust kwam via Tillman ook op 3-0. Waar de Amerikaan eerst nog een doelpunt zag worden teruggedraaid, viel er op zijn prachtige afstandsschot in de 37e minuut niets aan te merken. Met veel gevoel plaatste Tillman de bal in de rechterbovenhoek.

Na de rust kwam PSV niet meer in de problemen. Kort nadat de veelbesproken Jordan Teze inviel, tekende Hirving Lozano - een andere invaller - voor de vierde Eindhovense treffer. De Mexicaan beproefde zijn geluk van grote afstand en trof doel na matig keeperswerk van Jeroen Houwen.

Een kwartier voor tijd deed RKC nog wat terug. Teze verdedigde een hoge voorzet niet overtuigend uit, waarna de uitkomende Walter Benítez de bal eveneens halfslachtig wegwerkte. RKC-invaller Richard van der Veen profiteerde dankbaar van het geklungel en maakte de 4-1.

PSV richtte zich vervolgens razendsnel op, want nadat Guus Til de bal afpakte van Yassin Oukili tekende de scherpe Lozano voor zijn tweede en PSV's vijfde doelpunt van de avond. Dit bleek even later de eindstand.