AZ - Quick Boys
AZ ontsnapt in knotsgek duel na penalty's tegen Quick Boys
In een knotsgek bekerduel dat in 3-3 eindigde, heeft AZ na penalty's van Quick Boys gewonnen. Lang leek het er op dat de Katwijkers nog zouden stunten, maar AZ trok uiteindelijk aan het langste eind.
Alle goals direct in je broekzak! Download ESPN GOAL! Verkrijgbaar op iOS & Android.
Na tien minuten noteerde AZ het eerste schot op doel. Topschutter Vangelis Pavlidis schoot de bal in de handen van Quick Boys-doelman Paul van der Helm. Vijf minuten later kreeg de Griek nog een kans, maar zijn inzet werd geblokt door de Katwijkse defensie. Van Bommel kreeg in minuut 18 een vrije kopkans, maar de buitenspeler timede verkeerd.
Onder de druk uit
Quick Boys wist zich een paar keer knap onder de druk van AZ uit te spelen, maar kwam steeds net te kort om in de laatste fase gevaarlijk te worden. Ook AZ kwam tot weinig uitgespeelde kansen in de eerste helft.
In de 38ste minuut ging Bruno Martins Indi in de fout, waardoor Sem van Duijn samen met Ravalino Junte op de keeper kon afgaan. Van Duijn had wel oog voor Junte, maar zijn breedtepass was niet zuiver genoeg waardoor het gevaar geweken was.
In het tweede bedrijf was Quick Boys na twee minuten gevaarlijk. De ruimte achter de AZ-defensie werd goed benut en middenvelder Nick Broekhuizen kreeg een vrije schietkans, maar hij raakte de bal compleet verkeerd. De amateurploeg uit Katwijk had het betere van het spel in deze fase. Tien minuten na rust trok Junte naar binnen voor een gekruld schot, dat over ging.
Verdiende openingstreffer
Na 60 minuten was het zo ver: de verdiende openingstreffer van Quick Boys. Linksback Nigel Nwankwo kon eenvoudig wegdraaien bij de laconieke Riechedly Bazoer, waarna hij een vrije doortocht kreeg naar het AZ-doel. Nwankwo faalde niet en zette de 0-1 op het scorebord.
Vlak na het doelpunt werd de wedstrijd stil gelegd vanwege bekers bier op het veld. Na de hervatting was Quick Boys dicht bij een tweede goal. Een voorzet van links werd door Broekhuizen niet verzilverd. AZ ging op jacht naar de gelijkmaker.
AZ komt terug
Twintig minuten voor tijd kwam die gelijkmaker er. Martins Indi zette goed voor, waarna Dani de Wit goed voor zijn man kwam en de bal goed inkopte: 1-1. Slechts twee minuten daarna stond de 2-1 al op het scorebord. Een goede passeerbeweging van Poku zorgde voor een vrije schietkans. De invaller aarzelde niet en schoot de bal langs Quick Boys-doelman Paul van der Helm.
Quick Boys ging na de tegenslagen niet bij de pakken neerzitten. Sem van Duijn was zelfs heel dicht bij de gelijkmaker. Na een mooie kapbeweging probeerde de buitenspeler de verre hoek te bereiken, maar het schot ging voorlangs. In de tegenstoot kwam Dani de Wit net tekort voor de 3-1.
Uitzinnig
In de absolute slotfase maakte Quick Boys de 2-2. Invaller Leonard de Beste was het goudhaantje voor de Katwijkers. Na een goed genomen corner kwam de middenvelder voor zijn man en kopte overtuigend raak. Door zijn doelpunt in extremis waren de meegereisde supporters uitzinnig van vreugde, waardoor er wederom bekers op het veld werden gegooid. Scheidsrechter Edwin van de Graaf besloot daarop de wedstrijd opnieuw te staken, met nog 30 seconden op de klok. Uiteindelijk werd de wedstrijd met de verlenging hervat.
Verlengen
In de verlenging kwamen de dappere Katwijkers weer op achterstand. Invaller Myron van Brederode zette met een schijnbeweging de Quick Boys-verdediging te kijk en schoot de bal geplaatst in de bovenhoek: 3-2.
Dezelfde Van Brederode was vijf minuten later weer belangrijk voor AZ. Zijn vlugge bewegingen verschaften uiteindelijk de kans voor Dani de Wit, die de bal in het doel tikte en zo de wedstrijd leek te beslissen, maar na VAR-ingrijpen werd het doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Vlak na de rust van de verlenging miste Pavlidis nog een uitgelezen mogelijkheid op de 4-2. Na een goede inspeelpass, draaide de Griek goed open maar hij schoot de bal met links naast.
En het spektakelstuk was nog niet over. In de 114de minuut schatte Penetra een lange bal van Quick Boys compleet verkeerd in, waardoor Van Duijn alleen op de keeper afging. Oog in oog met AZ-doelman Owusu-Oduro faalde de buitenspeler niet. Hij schoot de bal met links feilloos in de rechterbovenhoek waardoor de 3-3 op het scorebord kwam te staan. De wedstrijd eindigde in penalty's.
In de penaltyserie trok AZ aan het langste eind. Alleen Dani de Wit miste zijn strafschop.
Na de overwinning gaat AZ door naar de kwartfinale van het TOTO KNVB Bekertoernooi. Komende zaterdag is de loting LIVE te zien in De Eretribune.
Wedstrijdinformatie
- Scheidsrechters:
- Edwin Van de Graaf

