Legia Warschau - AZ
AZ Europees uitgeschakeld na kansloze nederlaag in Warschau
AZ is Europees uitgeschakeld, nadat het in Warschau met 2-0 heeft verloren van Legia. De Alkmaarders kwamen geen moment écht in de wedstrijd en kwamen voor rust met 1-0 achter na een doelpunt van Yuri Ribeiro. Na rust ging het van kwaad tot erger, omdat Bruno Martins Indi met rood naar de kant moest. Met 10 man kreeg AZ een tweede tegentreffer te verwerken toen laž Kramer zijn hoofd achter een puntgave voorzet zette.
AZ-trainer Pascal Jansen moest het in de wedstrijd doen zonder eerste doelman Mathew Ryan. Hij is geblesseerd en werd daarom vervangen door de 19-jarige Rome-Jayden Owusu-Oduro. Het betekende het debuut van de keeper. Verder stelde Jansen Myron van Brederode en Denso Kasius op aan de zijkanten. Kasius speelt normaal gesproken als rechtsback, maar werd Jansen dus als buitenspeler gebruikt. Ruben van Bommel en Jens Odgaard moesten genoegen nemen met een plekje op de bank.
In een volgepakt Wojska Polskiegostadion begon AZ niet al te best aan de wedstrijd. Het had weliswaar het meeste balbezit, maar deed daar eigenlijk helemaal niks mee. Jordy Clasie was met een schot verantwoordelijk voor het enige echt grote gevaar namens AZ. Hij vond echter Legia-doelman Kacper Tobiasz op zijn pad.
Legia zakte in en loerde op de counter. Dat deed het in de 34ste minuut met succes. Een fraaie pass van oud-VVV'er Josué Pesqueira kwam terecht bij Ribeiro. Laatstgenoemde stond vogelvrij bij de tweede paal en kopte de bal achter Owusu-Oduro: 1-0.
Ook na de achterstand kwam AZ er niet aan te pas. De Alkmaarders gingen aan de thee, zonder écht grote mogelijkheden te hebben gecreëerd. Dat moest anders in de tweede helft.
Rood Martins Indi beslissing in wedstrijd
Vol goede moed begon AZ aan die tweede helft. Hoewel AZ niet wisselde, leek het wat meer op zoek te gaan naar de aanval. In de 53ste minuut kwam aan alle illusies een einde. Na slordig balverlies op het middenveld probeerde nota bene de ervaren Bruno Martins Indi in te grijpen, maar deed dat buitensporig. De verdediger maakte een overtreding en hoewel de tackle niet spijkerhard leek, gaf scheidsrechter Harald Lechner een rode kaart aan de oud-international en moest AZ verder met 10 man.
Ondanks het numerieke ondertal, ging AZ moedig op zoek naar een doelpunt. Waar de Alkmaarders het met z'n elven al lastig vonden, ging het met tien nog lastiger. Legia gaf niks weg en behalve wat speldenprikjes creëerde AZ niks. Aan de andere kant hoefde Legia ook niet echt meer. De Polen leken genoegen te nemen met 1-0, maar zochten mondjesmaat de aanval.
Vlak voor tijd maakte Legia er alsnog 2-0 van. Weer was het Josué Pesqueira met een fraaie voorzet en dit keer stond laž Kramer klaar om de bal binnen te koppen.
2-0 was ook de eindstand en daarom zit het Europese avontuur van de nummer drie van de Eredivisie er nu al op. Vorig seizoen werd AZ nog uitgeschakeld in de halve finale van de Conference League, dit seizoen kan het voor kerst gaan focussen op de vaderlandse competities.
Head-To-Head
Wedstrijdinformatie
Warsaw, Polen
Crew Member:Harald Lechner






