Fortuna - Excelsior
Fortuna walst over Excelsior heen tijdens Sierhuis-show in Sittard
Fortuna Sittard liet zondagmiddag geen spaan heel van Excelsior en walste met 5-2 over de Kralingers heen. Het was de dag van Kaj Sierhuis in het Fortuna Sittard Stadion: de spits was goed voor een hattrick en twee assists.
De eerste kans van de wedstrijd was gelijk raak voor Fortuna. Na een klein kwartier spelen ontving Sierhuis de bal in de omschakeling aan de linkerflank en gaf de bal prachtig voor met de buitenkant van zijn voet op de inlopende Justin Lonwijk. De aanvaller verlengde de bal met een mooie voetbeweging achter zijn standbeen, waardoor de openingstreffer op het scorebord kwam te staan.
Twee minuten later deed het duo het alweer voor de ploeg uit Sittard. Deze keer werd een voorzet uit een hoekschop door Lonwijk teruggelegd op Sierhuis, waarna laatst genoemde van dichtbij binnen kopte: 2-0. Na een half uur spelen werd de wedstrijd al beslist door Fortuna. Een verre voorzet van Rodrigo Guth werd door Sierhuis fraai binnen gekopt: 3-0.
Prachtige volley
En Sierhuis was nog niet klaar in de eerste helft. De Fortuna-spits tekende tien minuten voor rust voor de mooiste van de middag. Vanaf randje zestien schoot hij zonder nadenken de bal met een prachtige volley in de verre hoek achter Excelsior-doelman Van Gassel: 4-0. Daarmee completeerde Sierhuis zijn hattrick.
Na rust probeerde Fortuna Sittard het vanuit alle hoeken en standen, aangezien alles in goud leek te veranderen in dit duel. Maar toch ging niet álles erin.
Een kwartier na rust was het daarentegen Excelsior dat wat terugdeed met de eerste uitgespeelde aanval van de wedstrijd voor de Kralingers. Derensili Sanches Fernandes was het eindstation en schoot de bal fraai in de verre hoek: 4-1. De Rotterdammers probeerden in deze fase de druk wat op te voeren, waardoor er nóg meer ruimte kwam te liggen achter de defensie. Man in vorm Sierhuis maakte daar dankbaar gebruik van en zette Guth met een piekfijne voorzet voor de keeper. De Braziliaan kopte de 5-1 tegen de touwen.
Tien minuten voor tijd deed Richie Omorowa nog wat terug voor het doelsaldo van Excelsior, waardoor de wedstrijd in 5-2 eindigde. Door de nederlaag doet Excelsior geen goede zaken in de degradatiestrijd. De ploeg van Marinus Dijkhuizen verzuimde om uit te lopen op concurrent RKC. Het verschil blijft drie punten op de ranglijst. Fortuna staat nog steeds elfde en houdt zicht op het linkerrijtje.
Wedstrijdinformatie
- Scheidsrechters:
- Jeroen Manschot
VriendenLoterij Eredivisie Standen
| Team | GS | W | G | L | DS | P |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PSV | 34 | 27 | 3 | 4 | +56 | 84 |
| Feyenoord | 34 | 19 | 8 | 7 | +26 | 65 |
| N.E.C. | 34 | 16 | 11 | 7 | +24 | 59 |
| FC Twente | 34 | 15 | 13 | 6 | +19 | 58 |
| Ajax | 34 | 14 | 14 | 6 | +21 | 56 |
| FC Utrecht | 34 | 15 | 8 | 11 | +13 | 53 |
| AZ | 34 | 14 | 10 | 10 | +7 | 52 |
| sc Heerenveen | 34 | 14 | 9 | 11 | +4 | 51 |
| FC Groningen | 34 | 14 | 6 | 14 | +4 | 48 |
| Sparta Rotterdam | 34 | 12 | 7 | 15 | -22 | 43 |
| Fortuna Sittard | 34 | 11 | 6 | 17 | -14 | 39 |
| Go Ahead Eagles | 34 | 8 | 14 | 12 | +1 | 38 |
| Excelsior | 34 | 10 | 8 | 16 | -13 | 38 |
| Telstar | 34 | 9 | 10 | 15 | -6 | 37 |
| PEC Zwolle | 34 | 9 | 10 | 15 | -27 | 37 |
| FC Volendam | 34 | 8 | 8 | 18 | -20 | 32 |
| NAC Breda | 34 | 6 | 11 | 17 | -23 | 29 |
| Heracles Almelo | 34 | 5 | 4 | 25 | -50 | 19 |

