Gimenez leidt Feyenoord met hattrick naar zege op Excelsior

Santiago Gimenez heeft Feyenoord zaterdag met een hattrick aan een zege in de stadsderby met Excelsior geholpen: 2-4. De aanvaller is nu met zestien doelpunten alleen topscorer van de Eredivisie.

Lutsharel Geertruida stond 'gewoon' in de basis bij Feyenoord in het duel met Excelsior. De verdediger haakte met een lichte blessure af bij het Nederlands elftal, maar was fit genoeg om te starten. Ook Luka Ivanusec kreeg een basisplaats van trainer Arne Slot. Hierdoor begon Calvin Stengs op de nummer 10 positie. Excelsior begon met dezelfde elf namen als in het laatste duel met FC Utrecht. Redouan El Yaakoubi begon hierdoor opnieuw op de bank.

Feyenoord mist kans na kans

Feyenoord nam meteen het initiatief in de wedstrijd. Onder leiding van aanvalsleider Santiago Gimenez werd Excelsior onder druk gezet. Dat leidde na zes minuten tot de openingstreffer van wie anders dan de Mexicaanse topschutter. Gimenez wist een voorzet van Igor Paixão bij de tweede paal knap binnen te werken. Het was alweer zijn veertiende doelpunt van het seizoen.

Na tien minuten kreeg Feyenoord een grote kans om de score te verdubbelen, maar doelman Stijn van Gassel bracht knap redding op het schot van Mats Wieffer. Even later omspeelde Quinten Timber de Excelsior-sluitpost, maar hij raakte vervolgens de lat. Waar Feyenoord verzuimde te scoren, was het Excelsior dat na 17 minuten de stand gelijk trok. Paixão leverde de bal zomaar in, waarna Troy Parrott kon afronden. Feyenoord-doelman Justin Bijlow leek daarbij niet helemaal vrijuit te gaan.

De ploeg van Arne Slot kreeg kans na kans, maar verschillende spelers hadden het vizier niet op scherp staan, waaronder Gimenez. In de 37ste minuut legde Timber oog-in-oog met Van Gassel de bal af, maar Gimenez schoot voor open doel hoog over. Gescoord werd er niet meer en dus zochten de ploegen de kleedkamers op met een 1-1 tussenstand. 

Blessures bij Feyenoord

Vlak na rust een tegenvaller voor Feyenoord. Bart Nieuwkoop moest noodgedwongen vervangen worden wegens een blessure. Hij werd vervangen door Thomas Beelen. Kian Fitz-Jim werd na een klein uur vervangen door El Yaakoubi. Bij Feyenoord kwam Yankuba Minteh voor Ivanusec. Een minuut later kwam Feyenoord op voorsprong dankzij Gimenez, maar het voorbereidende werk was van de net ingevallen Minteh. Een gouden wissel van Slot.

Na 66 minuten spelen leek Timber het duel te beslissen. Hij scoorde na een goede combinatie met Stengs. Maar Excelsior gaf niet op en bracht in minuut 73 via Lazaros Lamprou de spanning terug. Wieffer en Hancko gingen in de fout, waarna de Griekse buitenspeler wist te profiteren. Excelsior ging verder met het slotoffensief en duwde Feyenoord steeds verder achteruit. Een slotoffensief, maar Gimenez besliste de pot. Met een schuiver verschalkte hij Van Gassel en maakte hij zijn derde doelpunt. Een hattrick voor de Mexicaan en een zege voor Feyenoord.