Hattrick Pavlidis duwt sc Heerenveen dieper in de problemen

ANP Foto

AZ heeft sc Heerenveen dieper in het nauw geduwd. De Friezen verloren met 3-0 op bezoek in Alkmaar en staan daardoor net boven de degradatiezone. Mocht Ajax zondagmiddag van Utrecht winnen, zakt de club uit Heerenveen wel de degradatiezone in. 

Vangelis Pavlidis kan na het duel met Heerenveen maar liefst drie doelpunten bijschrijven. Zaterdagavond opende hij de score met zijn elfde doelpunt van het seizoen en vlak na rust scoorde hij op een fraaie manier zijn twaalfde. De Griek maakte het in de 76ste minuut nog mooier door een hattrick te scoren, waardoor hij nu met dertien doelpunten naast Santiago Giménez staat op de topscorerslijst van dit seizoen.

Daarnaast is Pavlidis de derde speler in de Eredivisie die deze eeuw in minstens negen opeenvolgende wedstrijden tot scoren kwam. Alleen Bryan Ruiz voor FC Twente en Wilfried Bony voor Vitesse gingen hem voor.

Ongelukkig Heerenveen

Voor Andries Noppert viel het eerste doelpunt van de wedstrijd wel wat ongelukkig. Tom Haye veranderde vlak voor zijn neus de bal van richting, waarna de bal klunzig achter de keeper belandde.