AZ - Heracles
AZ vergeet te winnen van uiterst effectief Heracles
AZ is er tegen Heracles Almelo niet in geslaagd de perfecte score te behouden. Na vijf Eredivisie-overwinningen op een rij speelde de ploeg van Pascal Jansen teleurstellend gelijk: 1-1.
Daar zag het in de eerste helft totaal niet naar uit. De Alkmaarders gingen vanaf het begin vol op de aanval en kreeg al binnen drie minuten de eerste grote kans, maar het schot van Myron van Brederode ging via een Almeloos been over. Het was de eerste waarschuwing van een eenzijdige eerste helft en na dertien minuten resulterend in de 1-0. Zoals zo vaak dit seizoen was het rechtsback Yukinari Sugawara die doorkwam aan de rechterkant. De perfecte lage voorzet van de Japanner werd bij de eerste paal binnengelopen door spits Vangelis Pavlidis. Het was alweer de zesde treffer van dit seizoen voor de Griek. Het doelpunt betekent een record voor Pavlidis. Hij is de eerste AZ-speler die in de eerste zes Eredivisiewedstrijden van het seizoen weet te scoren.
Heracles scoort uit het niets
AZ bleef makkelijk combineren, met kansen voor Sven Mijnans, Mayckel Lahdo en Van Brederode tot gevolg. Ook na rust was het AZ dat in de aanval was en Heracles dat hulpeloos leek. Maar geheel tegen de verhouding in kwamen de bezoekers acht minuten na rust op gelijke hoogte. Als een kopie van de openingstreffer van AZ, liep Anas Ouahim bij de eerte paal een puntgave voorzet van Navajo Bakboord binnen.
Reuzekansen AZ
Onbewust zullen de Alkmaarse gedachten terug zijn gegaan naar een week geleden. Toen werd in Bosnië een zeker lijkende overwinning uit handen gegeven. Na de treffer van Ouahim zakte het helemaal in bij AZ. Het spel werd stroperig en de ploeg van Pascal Jansen creëerde weinig. Toch had Pavlidis vijf minuten voor tijd de winnende op zijn schoen, toen hij alleen op Heracles-keeper Michael Brouwer afrende. Maar Brouwer bleef koel en hield zijn doel schoon. Ook Sugawara had de wedstrijd in de 94e minuut moeten beslissen, maar de Japanner schoot van dichtbij over.
Het daaropvolgende slotoffensief leverde vervolgens niks op voor AZ, waardoor de ploeg voor het eerst dit seizoen een Eredivisiewedstrijd niet won. De Alkmaarders staan nu tweede in de Eredivisie, met twee punten achterstand op koploper PSV. Heracles Almelo klimt door het gelijke spel naar het linker rijtje, met acht punten uit zes wedstrijden.
Wedstrijdinformatie
- Scheidsrechters:
- Danny Makkelie
VriendenLoterij Eredivisie Standen
| Team | GS | W | G | L | DS | P |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PSV | 34 | 27 | 3 | 4 | +56 | 84 |
| Feyenoord | 34 | 19 | 8 | 7 | +26 | 65 |
| N.E.C. | 34 | 16 | 11 | 7 | +24 | 59 |
| FC Twente | 34 | 15 | 13 | 6 | +19 | 58 |
| Ajax | 34 | 14 | 14 | 6 | +21 | 56 |
| FC Utrecht | 34 | 15 | 8 | 11 | +13 | 53 |
| AZ | 34 | 14 | 10 | 10 | +7 | 52 |
| sc Heerenveen | 34 | 14 | 9 | 11 | +4 | 51 |
| FC Groningen | 34 | 14 | 6 | 14 | +4 | 48 |
| Sparta Rotterdam | 34 | 12 | 7 | 15 | -22 | 43 |
| Fortuna Sittard | 34 | 11 | 6 | 17 | -14 | 39 |
| Go Ahead Eagles | 34 | 8 | 14 | 12 | +1 | 38 |
| Excelsior | 34 | 10 | 8 | 16 | -13 | 38 |
| Telstar | 34 | 9 | 10 | 15 | -6 | 37 |
| PEC Zwolle | 34 | 9 | 10 | 15 | -27 | 37 |
| FC Volendam | 34 | 8 | 8 | 18 | -20 | 32 |
| NAC Breda | 34 | 6 | 11 | 17 | -23 | 29 |
| Heracles Almelo | 34 | 5 | 4 | 25 | -50 | 19 |

