Utrecht buigt achterstand om tegen Groningen en sluit aan bij subtop

FC Utrecht is van een achterstand teruggekomen tegen FC Groningen om uiteindelijk 2-1 te winnen. Zo sluit het aan bij de subtop in de Eredivisie. In de Galgenwaard was het lange tijd Groningen die de wedstrijd onder controle leek te hebben, maar na de gelijkmaker was het de kluts volledig kwijt. Zowel Henk Fraser als Frank Wormuth moesten lastige keuzes maken. Zo begon Fraser opnieuw zonder Bas Dost in de spits en passeerde Wormuth Cyril Ngonge. Paulos Abraham was er helemaal niet bij voor de Groningers, wegens ernstige bereidingen aan zijn adres.

Douvikas mist, Groningen slaat toe

Het eerste halfuur ging het behoorlijk gelijk op, hoewel de thuisploeg wat zelfverzekerder voor de dag kwam. Er waren wel wat mogelijkheden, maar grote kansen waren in de eerste dertig minuten aan beide kanten niet te noteren. Douvikas, die al wat kansjes had gekregen, kreeg na een goede aanval de kans op de 1-0 maar raakte de bal helemaal niet goed op paar meter van het doel.

Acht minuten later was het aan de andere kant raak. Na een goede aanval gaf Neraysho Kasanwirjo de bal aan Ricardo Pepi, die zijn schot bij de tweede paal binnengelopen zag worden door Florian Kruger. Zo ging FC Utrecht, mede ook door een opstootje een minuut voor rust, geïrriteerd richting de kleedkamer met een 1-0 achterstand.

Groningen draad kwijt na gelijkmaker

Het begin van de tweede helft was voor Groningen, dat aan de bal goed voetbal liet zien en agressief was zonder bal. Het leek een lastige tweede helft te worden voor FC Utrecht, maar de ploeg van Fraser kwam zowaar uit de eerste kans na rust op gelijke hoogte. Taylor Booth lanceerde zichzelf na een een-tweetje met Sander van der Streek en schoot goed binnen.

Groningen had het erg moeilijk na de gelijkmaker en leek de draad kwijt. Halverwege de tweede helft was het tijd voor Bas Dost om Douvikas te vervangen, wat gelijk meer energie in de wedstrijd bracht. Hoewel de wissel de gewenste dreiging bracht, leverde het lange tijd niet de verdiende goal op. Tot dat invaller Amin Younes in de 84e minuut aan een actie begon en vanaf de linkerkant een prachtige indraaiende voorzet gaf op de inglijdende Van der Streek: 2-1.

Zo kreeg Utrecht toch nog het doelpunt waar het in de tweede helft recht op had. De ploeg van Fraser sluit door de overwinning aan bij de subtop en Groningen blijft ploeteren in de onderste regionen van de Eredivisie.