PSV zet grote stap richting overwintering in Europa League

Pro Shots

Door een 2-0 zege op Sturm Graz heeft PSV een grote stap gezet richting de volgende ronde van de Europa League. In Eindhoven maakten Carlos Vinicius en Bruma de doelpunten. PSV heeft de tweede plek nu stevig in handen en is zeker van de Conference League na de winter.

PSV moest er lang op wachten in de eerste helft, maar kwam uiteindelijk wel op voorsprong. Een overtreding op Mario Götze in het strafschopgebied van de Oostenrijkers leverde de thuisploeg een strafschop op. Vinicius zette PSV vanaf de stip vervolgens op voorsprong op slag van rust.

Knullig uitverdedigen en een briljante assist van Doan bracht de bal in de 54ste minuut bij Bruma, die de 2-0 binnenschoof. Het was alweer het vierde doelpunt in de laatste drie wedstrijden van de Portugees. Het restant van de wedstrijd werd door de ploeg van Roger Schmidt professioneel uitgespeeld. PSV kwam niet meer in de problemen en kan zich gaan opmaken voor een heet potje tegen Real Sociedad over twee weken.

Doordat AS Monaco in eigen huis won van Real Sociedad (2-1), staat PSV nu tweede in groep B met acht punten. Sociedad bezet de derde plek met zes punten. Een gelijkspel tegen de Basken volstaat voor de tussenronde van de Europa League.