PEC profiteert maximaal van gemiste Panenka Vloet

PEC Zwolle heeft zijn puntenaantal in dit Eredivisie-seizoen verviervoudigd dankzij een 1-0 overwinning op Heracles Almelo. Rai Vloet was de schlemiel bij de bezoekers, want de creatieveling schoot een penalty na rust met een Panenka over. Bram van Polen bleek in de extra tijd wel trefzeker vanaf de stip en bezorgde zijn ploeg daarmee de eerste winst van het seizoen. 

"Ja we willen hier stormen en aanvallen", beloofde PEC Zwolle-trainer Art Langeler voorafgaand aan de wedstrijd. De Zwollenaren die op basis van die uitspraak  zoutzakken voor hun deur hadden gelegd en hun ramen hadden gebarricadeerd, kwamen voor rust bedrogen uit. De storm bleek beperkt tot een klein briesje in een shotglaasje water. Enkel een poging van Daishawn Redan en een van Dean Huiberts viel er te noteren voor rust. 

Stormen deed het wellicht in de kleedkamer van de bezoekers tijdens de rust. Heracles, voor rust zo inspiratieloos als een bestsellerauteur tijdens een writer's block, schoot na rust uit de startblokken. 61 seconden na rust besloot spits Kaj Sierhuis de man te worden die vrije trappen van meer dan 35 meter direct op goal kan schieten en waarom ook niet. Zijn komeet van een schot bleek onmogelijk voor PEC Zwolle-keeper Kostas Lamprou om te klemmen, waarna Delano Burgzorg de bal ook in tweede instantie niet in de goal kreeg. 

Pegel Sierhuis

Sierhuis dacht in de 63ste minuut wel de eerste kraal op het telraam naar links te hebben geschoven. De huurling van Stade de Reims werkte van dichtbij een voorzet van Giacomo Quagliata binnen nadat Lamprou voor hem enkel lucht greep in zijn duik, ware het niet dat de Italiaanse linksback een been in buitenspelpositie had op het moment van aangeven. Een detail dat door VAR Ingmar Oostrom uiteraard niet werd gemist. 

Missen, dat deed Rai Vloet vervolgens wel. Tot de 71ste minuut was Ryan Koolwijk van PEC de enige speler die als invaller in het veld was gebracht en hij bracht Burgzorg ten val in het strafschopgebied. Vloet, die zijn enige penalty ooit miste tegen Lamprou, ging vol overtuiging achter de bal staan en probeerde middels een Panenka de strafschop op geweldige wijze binnen te schieten. 'Schijndels sleutel' vindt zichzelf nu terug in een rijtje met Panenka-missers met Bryan Ruiz en Mike Havenaar, want zijn penalty vloog over het doel van de Blauwvingers heen. 

33ste goal

Vervolgens kwam er een strafschop voor de thuisploeg. Opnieuw moest VAR Oostrom scheidsrechter Marc Nagtegaal assisteren om tot het oordeel te komen dat Mats Knoester Zwollenaar Huiberts wel degelijk naar de grond trapte. Aanvoerder Bram van Polen werd met zijn 413-duels voor PEC in de benen aangewezen als ervaren rot om de bal achter de Duitse Janis Blaswich te schieten en daarin slaagde hij met een tien met een griffel: doelpunt 33 in het betaald voetbal was een feit voor de verdediger.

Zwolle pakt met de eerste driepunter een belangrijke slag onderin. Het gat dat bestond uit zes punten is in een klap gehalveerd, al moet FC Groningen zondag nog voetballen. Heracles Almelo staat na negen wedstrijden op tien punten en is daarmee goed voor plek twaalf op de ranglijst.