Sparta - Vitesse
Sparta revancheert zich in extremis na bekeruitschakeling
Vitesse heeft punten verspeeld bij Sparta. De Arnhemmers stonden lang op een comfortabele 2-0-voorsprong op Het Kasteel in Rotterdam, maar de ploeg van Henk Fraser kwam in blessuretijd alsnog terug tot 2-2. Net als in de bekerwedstrijd van afgelopen woensdag, die Vitesse met 2-1 won, maakte Nikolai Baden Frederiksen twee doelpunten tegen de Rotterdammers. Sven Mijnans zorgde met twee treffers voor het gelijkspel.
Vitesse-trainer Thomas Letsch had geen plaats voor Matúš Bero, Loïs Openda en Riechedly Bazoer in zijn basisopstelling. Zij werden vervangen door Patrick Vroegh, Thomas Buitink en Dominik Oroz. Bij Sparta kregen Lennart Thy en Emanuel Emegha een basisplaats in de aanval en begon Mario Engels op de bank.
Vitesse begon sterk aan de wedstrijd en kwam na een kwartier spelen op voorsprong. Een inschattingsfout van Sparta-doelman Maduka Okoye werd afgestraft door Baden Frederiksen. De Deen kreeg al snel kansen om de score te verdubbelen maar Okoye kon redding brengen. Vlak voor rust was het toch Baden Frederiksen die Vitesse op 2-0 schoot. Jacob Rasmussen troefde gemakkelijk Dirk Abels af na een corner van de Arnhemmers waarna Baden Frederiksen van dichtbij kon afronden.
Sparta-trainer Henk Fraser greep hard in en bracht na de rust drie verse krachten in de ploeg. De Rotterdammers kwamen iets beter in de wedstrijd en beloonden zichzelf in de 70ste minuut. Sven Mijnans werkte een voorzet binnen na een goede actie van Michael Pinto.
Vijf minuten voor tijd kreeg de inmiddels ingevallen Openda dé kans op Vitesse op 3-1 te zetten. De jonge Belg ging alleen op Okoye af maar de keeper van Sparta redde uitstekend. Mijnans maakte de comeback van Sparta in blessuretijd compleet door wederom op aangeven van Pinto de gelijkmaker binnen te schieten.
Vitesse komt door het gelijkspel op 30 punten, zeven minder dan koploper PSV. Sparta blijft voorlaatste met 12 punten.

