Utrecht - Fortuna
Ajax komt stroeve start tegen Sparta te boven
Opnieuw had Ajax alle moeite van de wereld om een Eredivisie-duel winnend af te sluiten, maar uiteindelijk slaagde de Amsterdammers daar wel in. Na een 2-1 winst op Sparta Rotterdam is het verschil op achtervolger minimaal vier punten met nog vijf wedstrijden te spelen.
Met Sterke Louis-shirts kwamen beide ploegen het veld op om de bondscoach - die op de tribune zat - te steunen in zijn strijd tegen prostaatkanker. De bondscoach kreeg geen wedstrijd voorgeschoteld waar hij nog lang over zal napraten.
Fluitconcert
Dat Ajax onder een massaal fluitconcert de kleedkamers op zocht voor de rust had het geheel aan zichzelf te danken. Met nog zes duels te gaan voor het einde van de competitie en zonder Europese tussendoortjes mag van de ploeg van Erik ten Hag worden verwacht dat ze alles geven tijdens de nog te komen wedstrijden.
De ruststand was 0-1, wat kwam door een fout van André Onana. De Ajax-doelman speelde de bal in op het middenveld, Ryan Gravenberch en Perr Schuurs hadden een misverstand waarna Anro Verschueren de bal oppikte. De Belg speelde ploeggenoot Joeri de Kamps aan, die met zijn betere linker verwoestend hard uithaalde: 0-1.
Okoye keert
Ajax was ondermaats, raakte Nicolás Tagliafico halverwege kwijt met een blessure en kwam niet tot grote kansen, behalve Sébastien Haller die dan weer twee keer in buitenspelpositie stond. Enkel Steven Berghuis schoot voor rust op doel, maar Maduka Okoye keerde namens Sparta strak op zijn uithaal met links.
Na rust was Ajax meteen wakker. Dusan Tadic stoomde na vier minuten op en legde de bal panklaar voor aan Davy Klaassen, die tegen Okoye aan schoot, maar toch trefzeker was. Opnieuw de 1-1, net als vorige week tegen FC Groningen. Terwijl Ajax het spel echt onder controle kreeg, liep Sparta verder en verder terug.
Discutabele penalty
Een vrije trap na een uur voetballen leverde vervolgens een discutabel moment op. Tadic schoot een bal in de muur, die volgens arbiter Pol van Boekel te veel op de arm kwam. De VAR corrigeerde de scheidsrechter niet, waarna de Serviër zelf zijn tweede penalty in twee wedstrijden binnenschoot.
Haller leek vervolgens na 70 minuten de spanning uit het duel te halen met de 3-1, maar de Ivoriaan stond milimeters buitenspel in Spartaans doelgebied, waarna de VAR constateerde dat de grensrechter bij het juiste eind had door de vlag in de lucht te steken.
Voor Sparta zal het resultaat naar verwachting zijn. De andere uitslagen zijn tot nu toe hoopvol voor de Rotterdammers om alsnog degradatie of de nacompetitie te kunnen ontlopen. Ajax kan rustig achterover kijken als PSV zondag in actie komt tegen RKC.
Wedstrijdinformatie
- Scheidsrechters:
- Sander Van Der Eijk
VriendenLoterij Eredivisie Standen
| Team | GS | W | G | L | DS | P |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PSV | 34 | 27 | 3 | 4 | +56 | 84 |
| Feyenoord | 34 | 19 | 8 | 7 | +26 | 65 |
| N.E.C. | 34 | 16 | 11 | 7 | +24 | 59 |
| FC Twente | 34 | 15 | 13 | 6 | +19 | 58 |
| Ajax | 34 | 14 | 14 | 6 | +21 | 56 |
| FC Utrecht | 34 | 15 | 8 | 11 | +13 | 53 |
| AZ | 34 | 14 | 10 | 10 | +7 | 52 |
| sc Heerenveen | 34 | 14 | 9 | 11 | +4 | 51 |
| FC Groningen | 34 | 14 | 6 | 14 | +4 | 48 |
| Sparta Rotterdam | 34 | 12 | 7 | 15 | -22 | 43 |
| Fortuna Sittard | 34 | 11 | 6 | 17 | -14 | 39 |
| Go Ahead Eagles | 34 | 8 | 14 | 12 | +1 | 38 |
| Excelsior | 34 | 10 | 8 | 16 | -13 | 38 |
| Telstar | 34 | 9 | 10 | 15 | -6 | 37 |
| PEC Zwolle | 34 | 9 | 10 | 15 | -27 | 37 |
| FC Volendam | 34 | 8 | 8 | 18 | -20 | 32 |
| NAC Breda | 34 | 6 | 11 | 17 | -23 | 29 |
| Heracles Almelo | 34 | 5 | 4 | 25 | -50 | 19 |

