Dynamo Kyiv - Club Brugge
Uitgedund Brugge speelt in vrieskou Kiev gelijk tegen Dinamo
Club Brugge heeft zich een prima uitgangspositie verworven door met 1-1 gelijk te spelen tegen Dinamo Kiev. De wedstrijd in Kiev zou eigenlijk om 21.00 beginnen maar, UEFA koos ervoor om vroeger te beginnen vanwege de extreme kou. De temperatuur tijdens de wedstrijd was maar liefst -9 graden.
Matige eerste helft
De eerste helft was het duidelijk dat beide ploegen moeite hadden met de winterse omstandigheden. Veel spelers gleden uit en er werden veel overtredingen gemaakt. Hierdoor was de wedstrijd slordig en waren de kansen schaars. De 10.000 supporters, die van de lokale autoriteiten toestemming hadden gekregen om hun ploeg aan te moedigen, zagen een vrij povere eerste helft. De kansen die er waren, waren voor Kiev. De ploeg werd gevaarlijk via kopballen van Vitaliy Buyalskiy. Beide pogingen vlogen echter net over de goal van Simon Mignolet.
Uitgedund Club Brugge
Buiten de temperatuur had Club Brugge te maken met meer moeilijke omstandigheden. Er heerst een ware Corona-uitbraak bij de Belgen. Door de uitbraak miste Brugge Stefano Denswil, Hans Vanaken, Matej Mitrovic, trainer Philippe Clement en al zijn assistenten.
Degene die het meest werd gemist was echter Noa Lang. De Nederlandse smaakmaker had ook symptomen van Corona, maar testte negatief. Desondanks reisde de Lang, die in 25 wedstrijden twaalf doelpunten maakte en negen assists gaf, niet mee naar Kiev.
Vijf flitsende minuten
Ook in de tweede helft werd Lang gemist. Brugge probeerde wel aan te dringen, maar het ontbrak aan een goede eindpass. Juist toen de Belgen het idee hadden dat ze beter in de wedstrijd kwamen, sloeg Dinamo toe. In de 62ste minuut stond Buyalskiy helemaal vrij rond het zestienmetergebied en krulde de bal heerlijk in de verre hoek, achter de kansloze Mignolet.
Brugge gaf echter niet op en nog geen vijf minuten na de tegentreffer kregen ze loon naar werken. Een corner van Ruud Vormer kwam in de 67ste minuut op het hoofd van Brandon Mechele terecht. Hij kopte de bal over doelman Georgi Bushchan in de verre hoek om de stand op 1-1 te zetten.
Na de doelpunten werd het spel weer wat slordiger. Brugge had het betere van het spel, zonder echt gevaarlijk te worden. Ondertussen bleef het oppassen voor een tegenstoot van Dinamo. Het gevaarlijkste moment kwam van Bas Dost. Hij kreeg de bal vlak voor de goal van Dinamo Kiev op zijn hoofd maar kon hem niet meer sturen, waardoor de bal over het doel ging.
Club Brugge speelt op 25 februari in eigen huis de return.

