Cambuur wint topper van De Graafschap

Pro Shots

SC Cambuur heeft donderdagavond op bezoek bij directe concurrent De Graafschap uitstekende zaken gedaan. De ploeg van Henk de Jong won met 0-2, stootte De Graafschap van de koppositie en mag zodoende zichzelf nu lijstaanvoerder van de Keuken Kampioen Divisie noemen.

Een fraaie supportersactie had het startsein moeten worden van een mooie avond voor de thuisploeg. Op de lege tribunes van De Vijverberg werd een mooi spandoek getoond aan De Superboeren, maar het had niet het gewenste effect. Op slag van rust was het Cambuur-aanvoerder Erik Schouten die de ban brak: hij werkte uit een corner de 0-1 binnen.

Na de rust moest De Graafschap dus op jacht naar de gelijkmaker om de koppositie in handen te houden, maar de treffer viel na dik een uur spelen aan de andere kant. Giovanni Korte was de maker van de mooie 0-2.

Daarna werd niet meer gescoord en dus is Cambuur op basis van doelsaldo de nieuwe koploper van de Keuken Kampioen Divisie. De Graafschap volgt als tweede, iets wat in het afgebroken 'coronaseizoen' ook het geval was.