De Special Olympics 2026 zijn begonnen

De Special Olympics 2026 zijn begonnen. Dit jaar is Haarlem de organiserende stad en ESPN was daar bij. Het gehele weekend zal in het teken staan van sporten, maar eerst was het tijd voor de openingsceremonie. Bij het evenement zullen meer dan 3000 sporters actief zijn, verdeeld over meer dan twintig takken van sport.

De olympische gedachte, meedoen is belangrijker dan winnen, kon natuurlijk niet ontbreken, al was niet iedereen het daar mee eens. "Het gaat niet om winnen, maar om plezier. Maar toch wil ik wel winnen", vertelt een deelnemer. Ook was het enthousiasme over de mooie openingsceremonie te merken bij de aanwezige sporters "Dit is echt heel gaaf en leuk", liet een andere atleet weten.

Ambassadeur Toine van Peperstraten, die de openingsceremonie presenteerde, had niet anders dan mooie woorden over voor het bijzondere evenement. "Voor al die sporters die hier aan meedoen is het een soort doorbraak. Of ze nou winnen of verliezen, dat is allemaal bijzaak. Ik vind het dan zo mooi om dat te zien bij al die sporters. Ik vind het heel fijn en ben blij om hier bij te mogen zijn."

Special Olympics Nederland is dé sportorganisatie voor mensen met een verstandelijke beperking. Naast de vele gezondheidsvoordelen geeft Special Olympics de sporters een kans om te stralen op een podium. Een podium dat hen meer zelfrespect en zelfvertrouwen geeft. Zij worden mondiger, zelfstandiger en leren opkomen voor hun eigen belangen.