<
>

CL: PSG en Liverpool winnen in spectaculaire duels, Porto in eigen huis langs AC Milan

Pro Shots

In een spectaculair duel heeft Liverpool met 3-2 gewonnen van Atletico Madrid. Liverpool schoot uit de startblokken en kwam binnen het kwartier al op een 0-2 voorsprong. Mohamed Salah tekende na vijf minuten al voor de openingstreffer. De Egyptenaar is op dreef de laatste weken. Hij scoorde in al zijn laatste negen wedstrijden voor Liverpool en dat is een clubrecord. Naby Keïta leverde vervolgens de 0-2. En hoe. De middenvelder nam een hoge afvallende bal in een keer uit de lucht. Atletico-doelman Jan Oblak heeft de bal alleen maar langs horen komen.

De ploeg van Diego Simeone had helemaal niks te vertellen, maar vond toch niet veel later de aansluiting. Antoine Griezmann prikte van dichtbij raak door een schot van Koke te verlengen. Zo stond het na twintig minuten spelen al 1-2. Het vat met doelpunten was nog niet leeg in de eerste helft, want Griezmann schoot Atletico Madrid in de 34e minuut naast Liverpool.

In de tweede helft een negatieve hoofdrol voor Griezmann die met een hooggeheven been Liverpool-speler Firmino in het gezicht raakte. Hij moest daarom na 52 minuten voetballen het veld met rood verlaten. Met tien man hield Atletico lang vol, maar daar was toch weer Mo Salah. Vanaf de penaltystip schoot hij Liverpool naar de 3-2 overwinning.

FC Porto - AC Milan

FC Porto heeft in eigen huis met minimale cijfers gewonnen van AC Milan, 1-0. In het Estádio do Dragão van Porto zagen de Portugese fans dat de thuisploeg sterker was in de eerste helft tegen AC Milan. De bezoekers kwamen nauwelijks echt aan aanvallen toe en noteerden kort voor rust het eerste schot. Porto kwam zelf tot elf schoten in de eerste helft, maar doelpunten leverde het niet op. De teams gingen daardoor met 0-0 de rust in. Na rust werd het overwicht van de Portugese ploeg in de score uitgedrukt. Luis Diaz opende op aangeven van Mehdi Taremi de score. Na negentig minuten voetballen bleek dat ook de winnende treffer.

Paris Saint-Germain – RB Leipzig

Het sterrenensemble van Paris Saint-Germain heeft met 3-2 gewonnen van RB Leipzig. Kylian Mbappe schoot PSG in de tiende minuut op voorsprong uit een vlijmscherpe counter. Paris had het betere van het spel maar zag Leipzig na een klein halfuur spelen langszij komen. Andre Silva werkte een haarscherpe voorzet van voormalig PSV'er Angeliño tegen de touwen.

Angeliño bewees ook zijn waarde in de tweede helft. Een voorzet van de Spanjaard werd keihard ingeschoten door Nordi Mukiele. De middenvelder zette de Duitse club zo verrassend op voorsprong tegen de Franse grootmacht. Lang konden de Duitsers niet genieten van de voorsprong want Lionel Messi stond op. De kleine Argentijn bewees zijn waarde door eerst de gelijkmaker te scoren en later vanaf de penaltystip ook de 3-2 te maken.

Shakhtar Donetsk – Real Madrid

Real Madrid heeft het uitduel met Shakhtar Donetsk met 5-0 gewonnen. De Koninklijke kwam vlak voor rust op voorsprong. Daar had de Spaanse topclub wel een doelpunt van Shakhtar-verdediger Kryvtsov voor nodig. Na rust verdubbelde Vinicius Junior de voorsprong. Na een weergaloze steekbal van Luka Modric kon de Braziliaan rustig afronden. De Braziliaan had het de tweede helft op z’n heupen. Met een schitterende actie schoot hij Real naar een 3-0 voorsprong. Real gaf Shaktar in de tweede helft geen moment tijd om adem te halen. Na 65 minuten spelen was het de andere Braziliaan, Rodrygo die tekende voor de vierde Spaanse treffer. Karim Benzema vond 4 Madrileense doelpunten niet genoeg en tekende in de blessuretijd voor de eindstad, 5-0.

Internazionale - Sheriff Tiraspol

Internazaionale heeft in eigen huis Sheriff Tiraspol met 3-1 verslagen. Inter kwam na een goed halfuur spelen op voorsprong tegen de Moldavisch kampioen. Edin Dzeko schoot een doorgekopte corner genadeloos hard binnen. Enkele minuten na het fluitsignaal voor de tweede helft kwam Sheriff Tiraspol verrassend langszij. Sebastien Thill werkte de gelijkmaker tegen de touwen.

Inter bleef de wedstrijd domineren en drukte dat na een uur spelen in de score uit. Arturo Vidal scoorde de 2-1 op aangeven van Dzeko. In Milaan was de derde Italiaanse treffer oranje getint. Denzel Dumfries kopte een corner terug in de drukte waar Stefan de Vrij op de goede plek stond om de 3-1 binnen te schieten.