De winterse transferperiode zit er op. Clubs in Nederland hadden tot 31 januari 23.59 uur de mogelijkheid om nieuwe spelers aan te trekken en maakten daar in totaal 167 keer gebruik van. De laatste transfer op de deadline day kwam op naam van Vicente Besuijen, die de overstap maakt van Aberdeen naar Excelsior.
De transferperiode begon met de overstap van Cody Gakpo van PSV naar Liverpool. Met 167 overschrijvingen werd er door de clubs meer gehandeld dan vorig seizoen, toen de teller op 157 transfers bleef steken. Hierbij een overzicht van de mutaties bij de Eredivisieclubs.


AZ
AZ dendert door met complete selectie
In: Djordje Mihailovic (CF Montréal), Mathew Ryan (FC Kopenhagen), Sven Mijnans (Sparta)
Uit: Peter Vindahl Jensen (1. FC Nürnberg), Peer Koopmeiners (Excelsior, verhuurd), Hakon Evjen (Bröndby IF)
Bij AZ verloopt alles op rolletjes: met twee punten verschil hijgen ze koploper Feyenoord in de nek en ook na de winterstop blijft het team van Pascal Jansen punten pakken. De ploeg heeft zich deze winter op drie plekken versterkt. De laatste aankoop van de Alkmaarders is Sven Mijnans. Hij kwam over van Sparta en tekent een contract tot medio 2028.
Op het middenveld had AZ afgelopen zomer met Mihailovic al een versterking vastgelegd. De middenvelder kon pas vanaf december aansluiten bij de selectie, omdat hij in de MLS het seizoen nog moest afmaken voor zijn oude club CF Montréal. De club legde 6 miljoen euro neer voor de Amerikaan en daarmee is hij de op een-na duurste aankoop van de Alkmaarders. “Het geeft me vertrouwen als een club zoveel geld voor me over heeft. Ik voel dus vooral het vertrouwen van de club in mijn kwaliteiten”, zegt Mihailovic in gesprek met ESPN. Daarnaast is Ryan als nieuwe eerste doelman naar Alkmaar gehaald en moet Hobie Verhulst, ondanks zijn contract verlening, zijn plaats afstaan aan de Australische international.


Ajax
Kwakkelend Ajax met nagenoeg zelfde selectie verder
In: Gerónimo Rulli (Villarreal), Mika Godts (RC Genk)
Uit: Kik Pierie (Excelsior, verhuurd), Daley Blind (contract ontbonden, naar Bayern München), Mohamed Ihattaren (Juventus, einde huur), Lisandro Magallán (contract ontbonden, naar Elche CF), Lucas Ocampos (vervroegd terug naar Sevilla, was gehuurd), Jay Gorter (Aberdeen, verhuurd)
Ajax werd de laatste maanden aan verschillende in- en uitgaande transfers gelinkt, maar er geen transfers meer zullen plaatsvinden. Wel werd er een groot talent binnengehaald, Mika Godts (17 jaar) is overgekomen van het Belgische KRC Genk. De grootste transfer bij Ajax vond natuurlijk plaats op de bank. Alfred Schreuder werd ontslagen en John Heitinga neemt voorlopig de honneurs waar in Amsterdam. De club in crisis doet voorlopig nog geen uitspraken over hoe lang Heitinga voor de groep blijft staan bij Ajax. Ook na het sluiten van de transfermarkt lijkt Ajax het voorlopig met de oud-verdediger te willen proberen.
Er was nog een grote transfer want de Amsterdammers hadden met de Argentijn Gerónimo Rulli al snel een nieuwe eerste doelman aangetrokken. Rulli, die wereldkampioen werd in Qatar in december, kwam voor acht miljoen euro over van het Spaanse Villarreal CF. Voor Edson Álvarez en Mohammed Kudus, die zich tijdens het WK serieus in de kijker heeft gespeeld, was er interesse uit de Premier League. Het tweetal bleef echter in Amsterdam. Wel nam Ajax afscheid van overbodige spelers als Lucas Ocampos, Lisandro Magallán, Kik Pierie én enfant terrible Mo Ihattaren. Ook Daley Blind vertrok. Het kind van de club kreeg het aan de stok met Schreuder en andere leden van de technische staf. Het contract van Blind werd ontbonden en de linkspoot verkaste naar Bayern München.
SC Cambuur

Aanval Cambuur krijgt boost in slotfase transferperiode
In: Mimoun Mahi (FC Utrecht, gehuurd), Ben Rienstra (was clubloos), Navarone Foor (Riga), Bjørn Johnsen (CF Montréal)
Uit: Tom Boere (NAC Breda), Jasper ter Heide (contract ontbonden)
Aan veranderingen geen gebrek bij SC Cambuur. Een nieuwe trainer voor de groep, een stadion in aanbouw, Foeke Booy bezig aan zijn laatste transferwindow als technisch manager en de benoeming van zijn opvolger Etiënne Reijnen is tevens out-in-the-open. Deze winter was er echter maar één transformatie écht noodzakelijk: een stortvloed aan doelpunten, die moet degradatie voorkomen.
De 28-jarige Mimoun Mahi is vastbesloten om Cambuur in die strijd vooruit te helpen. De aanvaller wordt tot het einde van het huidige seizoen gehuurd van FC Utrecht, maar er is één probleem: fitheid. Hij kwam dit seizoen maar tweemaal in actie voor de Domstedelingen vanwege blessureleed. Desondanks heeft Foeke Booy vertrouwen in de huurdeal: “Hij kan wel direct aansluiten bij de groep en hopelijk snel minuten gaan maken.” Ook Ben Rienstra gaat heeft getekend in Leeuwarden, maar bij hem hangt dezelfde vraag boven het hoofd: hoe fit is de speler eigenlijk?
De hobbelige zoektocht naar een spits
Foeke Booy had het niet makkelijk in de zoektocht naar een nieuwe spits. Aanvaller Tom Boere mocht zijn geluk bij NAC beproeven, waardoor de noodzaak voor een aanvallende impuls nog groter werd. Uiteindelijk kwam de ploeg uit Leeuwarden uit bij Bjørn Johnsen. De spits speelde eerder in Nederland voor ADO Den Haag en AZ Alkmaar en maakt het seizoen af bij Cambuur. De spits was transfervrij nadat zijn dienstverband bij MLS-club CF Montréal afliept. Dat is nog niet alles, Cambuur hengelde nog een oud bekende binnen. Navarone Foor werd vastgelegd. De 30-jarige speler tekent tot het einde van het seizoen bij de club uit Leeuwarden. Hij komt over van het Letse FC Riga.


FC Emmen

Emmen heeft doelpunten van redder Darfalou nodig
In: Oussama Darfalou (MAS Fez), Dennis Vos (Jong PSV), Mike te Wierik (was clubloos)
Uit: Remi van Ekeris (FC Lisse), Fernando Pacheco (Club Sporting Cristal, einde verhuur)
Nummer 16 FC Emmen wil er alles aan doen om degradatie te voorkomen en hebben daarom een spits aangetrokken die eerder al reddend moest optreden bij PEC Zwolle en VVV-Venlo. Oussama Darfalou werd transfervrij overgenomen van de Marokkaanse club MAS Fes. "We volgden Oussama al langer", zegt voorzitter Ronald Lubbers. "Hij kan qua dynamiek iets extra's brengen, datgene waar we naar op zoek waren. Helaas is het in zijn tijd bij Vitesse nooit tot een huurdeal gekomen. Toen de mogelijkheid zich voordeed om hem tegen EU-voorwaarden transfervrij over te nemen, waren we er snel uit."
Een doelpuntenmaker was prioriteit nummer één voor FC Emmen en die is dus al binnen. Mochten er geen grote uitgaande transfers meer komen, dan lijkt het er niet op dat de club uit Drenthe nog heel actief wordt op de transfermarkt. Voorzitter Lubbers liet eerder al weten dat er geen geld beschikbaar is. Trainer Dick Lukkien vertrouwt in een goede afloop van het seizoen en heeft geloof in de huidige selectie. "Er zullen dingen beter moeten, maar ik heb vertrouwen in de spelers die nu op het veld staan." Emmen strikte in de slotfase van de transferperiode Dennis Vos van Jong PSV. De 21-jarige linkervleugelverdediger tekent een contract tot de zomer van 2024, met een optie voor een extra seizoen. Na het verstrijken van de deadline haalde het bovendien Mike te Wierik binnen. De 30-jarige centrale verdediger tekent een contract tot de zomer van 2025 op De Oude Meerdijk. Op 31 januari werd bekend dat Groningen zijn contract had ontbonden.

Excelsior

Excelsior doet zaken in sloturen transferperiode
In: Kik Pierie (Ajax, gehuurd), Peer Koopmeiners (AZ, gehuurd), Noah Naujoks (Feyenoord), Vicente Besuijen (Aberdeen, gehuurd), Arthur Zagre (AS Monaco, huur)
Uit: -
Excelsior versterkte zich in het begin van de transferperiode al met huurlingen Kik Pierie van Ajax, en Peer Koopmeiners van AZ. Pierie wacht nog op zijn officiële debuut voor de club, aangezien hij tijdens het winterse trainingskamp een spierblessure opliep.
In de slotfase heeft technisch directeur Niels van Duinen nog voor een aantal kwaliteitsimpulsen kunnen zorgen. Noah Naujoks wordt gekocht van Feyenoord, Arthur Zagre gehuurd van Monaco en, zoals gezegd, de laatste transfer van de dag was voor de Kralingers. Vicente Besuijen moet de aanval van de nummer veertien van de Eredivisie versterken.


Feyenoord
Feyenoord vindt oplossing voor mislopen Zerrouki in eigen huis
In: Nerasho Kasanwirjo (FC Groningen)
Uit: Fredrik Björkan (terug naar Hertha BSC na huurperiode), Noah Naujoks (Excelsior), Aliou Baldé (Lausanne Sport)
Feyenoord bombardeerde Ramiz Zerrouki deze winterse transferwindow tot top doelwit. Het lukte de Rotterdammers echter niet om de 24-jarige middenvelder in te lijven. Feyenoord en FC Twente kwamen er samen niet aan uit, waardoor Zerrouki de rest van het seizoen afmaakt in Enschede.
Gelukkig voor Arne Slot ontwikkelt Mats Wieffer zich goed. Hij laat zien dat hij bij prima uit de voeten kan als controleur op het Rotterdamse middenveld. De Klassieker was een echte test voor hem, en die test heeft hij volgens velen goed doorstaan. Feyenoord lijkt het mislopen van Zerrouki dus goed op te kunnen vangen.
Na de mislukte poging bij Zerrouki schakelde de koploper van de Eredivisie door. Niet in de vorm van een nieuwe middenvelder, maar een defensieve kracht. Zo versterkte de koploper van de Eredivisie zich met Groningen-back Neraysho Kasanwirjo. Hij heeft een contract tot de zomer van 2027 getekend. Daarmee was de selectie van Feyenoord compleet voor het restant van de competitie, waarin het de jacht vervolgt op de zestiende landstitel uit de clubgeschiedenis.


Go Ahead Eagles

Oppegard moet bij Go Ahead Eagles verlies van steunpilaar opvangen
In: Luca Plogmann (was clubloos), Fredrik Oppegard (PSV, gehuurd), Darío Serra (Valencia, gehuurd)
Uit: Tesfaldet Tekie (contract ontbonden), Justin Bakker (KuPS), Martijn Berden (VVV-Venlo)
Bij Go Ahead Eagles leek het er lange tijd op dat de tweede seizoenshelft met dezelfde selectie zou worden afgewerkt als de eerste seizoenshelft. De club doet het naar behoren, is terug te vinden in de middenmoot van de Eredivisie en lijkt zich vooralsnog weinig zorgen te hoeven maken over het degradatiespook. Er is in Deventer ook geen budget om grote aankopen te doen. Wel werd de selectie aangevuld met een nieuwe doelman. Luca Plogmann werd transfervrij binnengehengeld. De doelman lijkt vooral te zijn gehaald als tweede doelman achter eerste keuze Jeffrey de Lange.
Toch kregen de Eagles te maken met een acuut probleem. Aanvoerder en sterkhouder Bas Kuipers viel ongelukkig uit in de wedstrijd tegen Fortuna Sittard en mist waarschijnlijk de rest van het seizoen. Dat betekende dat Go Ahead een probleem had op de linksbackpositie. Go Ahead Eagles heeft dat inmiddels opgevangen met de komst van Fredrik Oppegard. De back wordt gehuurd van PSV. Oppegard speelde inmiddels tien wedstrijden in PSV 1, maar kon geen vaste basisplek afdwingen. Voor Jong PSV speelde hij 48 duels. Daarbij trok Go Ahead Eagles Darío Serra aan. De rechtsbenige linksbuiten wordt tot het eind van het seizoen van Valencia CF gehuurd. De Eredivisionist uit Deventer heeft ook een optie tot koop bedongen.


Fortuna Sittard
Kroatische krachten landen in Sittard na vertrek Seuntjens
In: Thomas Buitink (Vitesse, gehuurd), Stipe Radic (transfervrij), Kristijan Bistrovic (CSKA Moskou, gehuurd), Gianmarco Cangiano (Bologna, gehuurd)
Uit: Mats Seuntjens (RKC Waalwijk, contract ontbonden), Cole Bassett (Colorado, einde verhuur), Vasilios Sourlis (Olympiakos, was gehuurd)
Het vertrek van aanvoerder Mats Seuntjens bij Fortuna Sittard kwam voor velen als een verrassing. Hij liet op dezelfde dag zijn contract in Sittard ontbinden en maakte de overstap naar RKC Waalwijk. Hij is nu dus een directe concurrent van zijn oude club.
Er kwamen ook nog extra versterkingen naar Sittard. Zo huurt Fortuna Thomas Buitink voor de rest van het seizoen van Vitesse. Hoewel Buitink begin januari al kwam, speelde hij pas 57 minuten in het shirt van Fortuna.
Een andere huurling die deze winter overkwam, is Kristijan Bistrović. De 24-jarige Kroaat wordt gehuurd van het Russische CSKA Moskou, waar hij in zijn carrière bijna honderd wedtrijden voor speelde. In de eerste seizoenshelft speelde hij twaalf wedstrijden voor het Italiaanse Lecce. Hij is niet de enige Kroaat die zich in de winter bij Fortuna voegde, want eerder kwam Stipe Radić al naar Sittard. De verdediger heeft inmiddels al drie wedstrijden achter zijn naam voor Fortuna. Daar bleef het niet bij, want de Italiaan Gianmarco Cangiano tekende ook bij Fortuna. De aanvaller van Bologna wordt voor de rest van het seizoen gehuurd. In de huurovereenkomst is een koopoptie opgenomen, evenals een optie om de huurperiode met een jaar te verlengen


FC Groningen

Groningen met nieuwe aanwinsten op zoek naar eerherstel en handhaving
In: Mads Bech Sörensen (Brentford, gehuurd), Aimar Sher (Spezia Calcio, gehuurd), Johan Hove (Strømsgodset), Matej Chalus (Malmö FF, gehuurd), Oliver Antman (FC Nordsjaelland), Elvis Manu (Botev Plovdiv, huur)
Uit: Cyril Ngonge (Hellas Verona), Nerasho Kasanwirjo (Feyenoord), Jan Hoekstra (PEC Zwolle, verhuur), Mike te Wierik (contract ontbonden)
''De postitie van FC Groningen is geheel te wijten aan Mark-Jan Fledderus", liet Stefan Bleeker, die de club volgt voor RTV Noord, na de bekeruitschakeling door Spakenburg weten in gesprek met ESPN. "Hij is de eindverantwoordelijke van de selectie. Intern is er te laat beseft dat de huidige selectie niet goed genoeg is voor dit niveau."
Technisch directeur Fledderus liet in gesprek met ESPN al weten dat hij niet wil weglopen voor de slechte prestaties van Groningen. ''Ik ben een topsporter, een winnaar en ik vecht totdat iemand mij vertelt dat ik weg moet,'' aldus Fledderus. Hij voegde daad bij woord deze transferperiode door zes nieuwe aankopen te presenteren. Johan Hove, Mads Bech Sørensen en Aimar Sher werden al in een vroeger stadium van de transferperiode gehaald. Daarna kwamen Matej Chalus, Oliver Antman en tot slot Elvis Manu naar de club. Vooral de aankoop van Manu is opmerkelijk. De aanvaller stond bij Botev Plovdiv onder contract en had daar een riant salaris. Vanwege de financiën bij de club, kon Manu toch worden aangetrokken.


sc Heerenveen

Heerenveen maakt financiële klapper na verkoop Sarr
In: Pelle van Amersfoort (transfervrij), Joaquín Fernández (CA Atenas, einde verhuur), Ché Nunnely (zat zonder club), Jeffrey Bruma (Kasimpasa), Daniel Karlsbakk (Viking VK), Osame Sahraoui (Valerenga)
Uit: Amin Sarr (Olympique Lyon), Joaquín Fernández (Boston River)
Het was nog maar de vraag of Milan van Ewijk in februari nog rond zou lopen op Sportpark Skoatterwâld. De rechtervleugelverdediger stond in de belangstelling van Fulham en Sporting Portugal. En na het stripboekverhaal van Andries Noppert bij Oranje op het WK was de verwachting dat de telefoon van De Haan roodgloeiend stond. FC Kopenhagen zou interesse in de doelman hebben gehad. Desondanks bleven de sterkhouders in Friesland. Toch vertrok er uiteindelijk ook een van de basiskrachten: Amin Sarr ging voor zo'n 12 miljoen euro naar het Franse Olympique Lyon. Een prachtig bedrag voor Heerenveen. Volgens technisch directeur Ferry de Haan was dit een aanbod dat Heerenveen niet kon weigeren.
Met Pelle van Amersfoort en Ché Nunnely verwelkomde de club transfervrij twee winterse versterkingen. Voor Van Amersfoort betekent het een terugkeer bij de club waar het voor hem allemaal begon en met Nunnely heeft Heerenveen de graag geziene extra buitenspeler binnen. De club heeft ook Jeffrey Bruma verwelkomd, hij moet dit seizoen de langdurig geblesseerde Sven van Beek opvolgen. Hij was niet de enige speler die naar Heerenveen kwam op de laatste dag. Daniel Karlsbakk en Osame Sahraoui tekenden ook een contract in de Friese stad.


N.E.C. Nijmegen

Kind van de club is alles wat N.E.C. nodig heeft
In: Anthony Musaba (gehuurd van AS Monaco)
Uit: Mikkel Duelund (Dinamo Kiev, was gehuurd)
N.E.C.-trainer Rogier Meijer schreef een verlanglijstje met maar één wens: aanvallende impuls. Een defensieve organisatie kunnen de Nijmegenaren onder de tacticus wel op de mat leggen. Slechts vier nederlagen na negentien speelrondes zijn daar het bewijs van, maar de aanvallende krachten moeten teveel komen van dezelfde speler: Oussama Tannane. Om de smaakmaker meer opties in de diepte te geven haalde Carlos Aalbers, de nieuwe technisch directeur, een oude bekende terug naar de Keizersstad: Anthony Musaba. Sinds zijn vertrek voor 2,5 miljoen euro naar het prinsendom Monaco haalde de vleugelflitser niet meer zijn niveau van in het Goffertstadion en met een huurconstructie van een half jaar hoopt de geboren Nijmegenaar dat weer te behalen.
De erfenis van voormalig technisch directeur Ted van Leeuwen bestaat verder voornamelijk uit het verlengen van contracten. Aalbers slaagde er al in om Lasse Schöne en Dirk Proper langer te binden. Iván Márquez zal blijven, maar wil dat het liefste voor vijf jaar en het is de vraag hoe N.E.C. daarin staat. Souffian El Karouani en Bart van Rooij hebben een contractvoorstel in behandeling. De club gaat naar verwachting, nu de transfermarkt gesloten is, met hoofdtrainer Meijer om de tafel. Bij de nummer negen van de Eredivisie is ook niet al te veel vertrokken. Mikkel Duelund was niet meer gelukkig in Nijmegen en mocht terug naar zijn jeugdliefde: Aarhus.


PSV

Drukke laatste dag op De Herdgang voor PSV
In: Fábio Silva (Wolverhampton Wanderers, gehuurd), Thorgan Hazard (Borussia Dortmund, gehuurd), Patrick van Aanholt (Galatasaray)
Uit: Cody Gakpo (Liverpool), Noni Madueke (Chelsea), Marco van Ginkel (Vitesse), Armindo Bruma (Fenerbahçe, was al verhuurd), Yorbe Vertessen (Union Sint Gillis, verhuurd), Fredrik Oppegard (Go Ahead Eagles, verhuurd), Ki-Jana Hoever (Wolverhampton Wanderers, was gehuurd), Philipp Max (Eintracht Frankfurt, verhuurd)
Johan Cruijff had nog nooit een zak geld een goal zien maken en daarin heeft de beste Nederlandse voetballer ooit natuurlijk groot gelijk, maar geld kan wel zorgen voor doelpuntenmakers en dat is waar ze in de Lichtstad behoefte aan hebben. Cody Gakpo, Noni Madueke en Bruma zijn vertrokken dus moeten er wel zo’n vijftig goals bij wil de ploeg van Ruud van Nistelrooij kans blijven maken op de titel. Voornaamste doelwit was Viktor Tsygankov, een Oekraïens wonderkind van middelbare leeftijd dat door het project van de City Group voor Girona FC koos. Het wonderkind dat wel kwam is Fábio Silva. Wolverhampton Wanderers betaalde ooit een fors bedrag voor de Portugees, maar vaker scoren dan tien keer in een seizoen deed de spits dit jaar voor het eerst namens Anderlecht. Ook het broertje van een (voormalig) wonderkind kwam naar Eindhoven. Thorgan Hazard wordt namelijk gehuurd van Borussia Dortmund. Hazard heeft 47 interlands voor België achter zijn naam staan. Hij was nog actief op het afgelopen WK in Qatar. Zijn contract in Dortmund loopt nog anderhalf jaar door, tot medio 2024.
Hazard is niet de enige aanwinst van PSV op de slotdag van de transfermarkt, want de club heeft ook Patrick van Aanholt binnengehaald. Omdat Oppegard naar Go Ahead Eagles vertrok en Philipp Max terugging naar zijn geboorteland, was er behoefte aan een nieuwe linksback in Eindhoven. Die is dus gevonden in de vorm van Van Aanholt. De back, die al eerder bij PSV speelde, wordt in eerste instantie voor een half seizoen gehuurd, maar die periode kan verlengd worden met een extra seizoen.
Overigens wees PSV ook nog een bod van zo'n 15 miljoen euro af op Johan Bakayoko. Grootmacht Paris Saint-Germain zat achter de talentvolle dribbelaar aan, maar kreeg een 'nee' te horen van de Eindhovenaren.

RKC Waalwijk

RKC gaat met succescoach en Seuntjens voor Europese play-offs
In: Mats Seuntjens (Fortuna Sittard, transfervrij), Chris Lokesa (RSCA Futures, transfervrij)
Uit: -
De grootste naam op het verlanglijstje van RKC Waalwijk was geen speler, maar de trainer. Het contract van Joseph Oosting liep eigenlijk de komende zomer af, maar vorige maand kwam het grote nieuws dat Oosting zijn contract tot en met medio 2025 heeft verlengd. Oosting eindigde vorig jaar tiende met RKC en staat er dit seizoen met een elfde plaats ook weer prima voor en mag zelfs stiekem kijken naar de plekken om Europese play-offs. De oefenmeester uit Emmen lijkt toch wel het grote geheim achter de successen van RKC en weet spelers met een 'krasje' weer aan het voetballen te krijgen.
De winterse transferperiode is op spelersgebied bij RKC meestal niet heel spannend. Er is door de uitstekende prestaties dit seizoen dan ook weinig aanleiding voor. De Waalwijkers betalen geen transfersommen en moeten daarom hopen op een transfervrij buitenkansje. Mats Seuntjens was dan zo'n buitenkansje. Algemeen directeur Frank van Mosselveld en technisch directeur zijn in hun nopjes met de transfervrije overgang van de aanvaller. "Mede door een aantal blessures binnen de selectie zijn we ons de afgelopen weken gaan oriënteren op aanvallende versterking. We zijn verheugd dat Mats voor ons gekozen heeft op basis van onze visie op het voetballen én hoe wij binnen RKC Waalwijk werken. Mats heeft specifieke kwaliteiten, kan op meerdere posities uit de voeten en is bovenal direct inzetbaar."

Sparta Rotterdam

Sparta richt zich al op volgend seizoen
In: Pedro Alemañ (Valencia), Elias Hoff Melkersen (Hibernian FC), Rick Meissen (Jong FC Utrecht)
Uit: Mario Engels (Tokyo Verdy), Jason Lokilo (Istanbulspor, verhuurd), Omar Rekik (Wigan Athletic, werd gehuurd van Arsenal)
Voor Sparta Rotterdam zit de transferperiode er al vroeg op. Spits Mario Engels vertrok naar Japan, als vervanger Elias Hoff Melkersen gehuurd van Hibernian. De Spaanse middenvelder Pedro Alemañ kwam over van Valencia. En Jason Lokilo werd verhuurd aan het Turkse Istanbulspor. De club stuurde vlak voor het sluiten van de markt Omar Rekik terug naar Arsenal. De 21-jarige verdediger voldeed niet aan de eisen in Rotterdam en is door Arsenal meteen weer verhuurd aan Wigan. De Kasteelclub moest op de laatste dag nog wel even slikken. Sterkhouder Sven Mijnans vertrok naar AZ. Technisch directeur Gerard Nijkamp van Sparta bekeek nog opties voor een vervanger, dacht aan Patrick Wålemark (21) van Feyenoord, maar die kwam er niet.


FC Twente

Onverbiddelijk Twente zet ambities kracht bij tijdens winterse transferperiode
In: Alfons Sampsted (FK Bodø/Glimt, transfervrij)
Uit: Casper Staring (NAC Breda), Christos Tzolis (Norwich City, was gehuurd)
De grootste overwinning van FC Twente in de winterse transferperiode is het behouden van Ramiz Zerrouki. De middenvelder stond ook deze transferperiode weer nadrukkelijk in de belangstelling van Feyenoord. Zerrouki vertrekt echter niet en blijft nog minimaal een halfjaar in Enschede. Technisch directeur Jan Streuer liet al vrij snel weten dat hij geen uitgaande transfers meer verwachtte. "Wij gaan geen spelers meer verkopen", zo vertelde Streuer op de nieuwjaarsreceptie van FC Twente. Dat bekende dus ook dat Joshua Brenet bij Twente bleef. De back stond in de belangstelling van Premier League-club Fulham. Helemaal heeft Streuer zich overigens niet aan zijn woord gehouden, Christos Tzolis voldeed niet aan de verwachtingen en is teruggegaan naar Norwich.
De Tukkers versterkten zich eind december wel met de 24-jarige Alfons Sampsted. De IJslandse international tekende een contract voor 3,5 jaar in Enschede. De rechtsback kwam transfervrij over van het Noorse Bodø/Glimt. Daarmee speelt de club in op een zomers vertrek van Brenet, die afgelopen zomer wel bijtekende, maar aangaf nog wel een keer de transfer naar het buitenland wilde maken.


FC Utrecht

Utrecht houdt uitverkoop op laatste dag
In: Anthony Descotte (Charleroi, huur), Victor Jensen (Ajax)
Uit: Mimoun Mahi (SC Cambuur, verhuurd), Daishawn Redan (Venezia FC, was gehuurd van Hertha BSC), Moussa Sylla (Caen)
De grootste wintertransfer van FC Utrecht is zonder twijfel de komst van nieuwe hoofdtrainer Michael Silberbauer. Hij verving de ontslagen Henk Fraser na een incident met Amin Younes. De Deen kwam over van FC Midtjylland en tekende bij de Domstedelingen tot juni 2025.
Deze zomer werden er grote namen als Jens Toornstra, Sean Klaiber, Bas Dost, Nick Viergever en Amin Younes gehaald. Daarna bleef het echter lang stil rondom de club uit de Domstad. Na een succesvolle zomerse transferperiode, was het vooral rustig rondom Stadion Galgenwaard. Op de laatste dag werd het toch nog wat drukker. Anthony Descotte kwam over van het Belgische Charleroi en Victor Jensen maakte de overstap van Ajax naar Utrecht.
De club ook afscheid te nemen van een aantal spelers. Daishawn Redan zou dit hele seizoen op huurbasis voor Utrecht voetballen en kreeg voor de winterstop veel speeltijd, maar in de tweede seizoenshelft kwam Redan onder de nieuwe trainer Michael Silberbauer pas één keer in actie. Utrecht huurde de aanvaller van de Duitse club Hertha BSC, dat hem heeft verkocht aan de Italiaanse tweedeklasser Venezia. Ook Moussa Sylla is vertrokken. Ook Sylla had dit seizoen weinig zicht op speeltijd. Hij speelde dit seizoen in tien wedstrijden mee en was goed voor één assist en één doelpunt. De aanvaller is naar zijn geboorteland vertrokken en heeft daar een contract tot de zomer van 2025 getekend bij Caen.
Ook lopen er maar liefst veertien contracten af in de zomer. Zoals die van Sander van de Streek, de goalgetter op het Utrechtse middenveld. Ook Bas Dost, Vasilios Barkas, Modibo Sagnan en Mark van der Maarel hebben een contract dat dit jaar verloopt. Verder traint de clubloze Zakaria Labyad mee met de voor hem welbekende Utrechters. Hij werkt zijn laatste fase van zijn revalidatie af.

Vitesse

Nostalgie in Arnhem tijdens transferperiode Vitesse
In: Dominik Oroz (Sturm Graz, einde verhuur), Nicolas Isimat-Mirin (Kansas City), Davy Pröpper (was clubloos), Marco van Ginkel (PSV)
Uit: Thomas Buitink (Fortuna Sittard, verhuurd), Nikolai Baden Frederiksen (Ferencvaros, verhuurd)
Voordat de winterse transfermarkt openging was het duidelijk dat Vitesse zich vooral in defensief opzicht wilde versterken. Met de komst van Dominik Oroz (was verhuurd) en de transfervrije Nicolas Isimat-Mirin, is de achterhoede van de Arnhemmers voorlopig gespekt. Daarbij toverde Vitesse met Davy Pröpper een konijn uit de hoge hoed. Trainer Phillip Cocu heeft de middenvelder, die eigenlijk was gestopt met profvoetbal, kunnen overhalen om het seizoen af te maken in Arnhem. Maar het tegen degradatie vechtend Vitesse wilde meer. Tegen het sluiten van de markt maakte Vitesse een nostalgische transferperiode compleet door Marco van Ginkel binnen te halen. De middenvelder komt over van PSV en keert na bijna tien jaar terug bij Vitesse en tekent een contract tot 2024.
Technisch directeur Benjamin Schmedes moest winkelen met een lege portemonnee. Vitesse zit midden in een overnameproces. De club krijgt met Coley Parry en de Common Group een nieuwe eigenaar. De deal van Vitesse met de Amerikanen is rond. Maar de KNVB moet nog goedkeuring verlenen. Dat vergt tijd. Tot die tijd kan Vitesse dus geen transfersom betalen. Toch zullen ze in Arnhem tevreden terugkijken op de transferperiode.
In de aanval wordt de spoeling wel dun. Met het vertrek van Thomas Buitink naar Fortuna Sittard en die van Nikolai Baden Frederiksen naar Ferencvaros, heeft Cocu niet veel opties. Misschien dat Vitesse na het sluiten van de markt nog een transfervrije aanvaller kan verleiden tot een contract in Arnhem.

FC Volendam

Volendam gaat degradatiestrijd aan met één nieuwe aanwinst
In: Florent Sanchez Da Silva (Olympique Lyon, gehuurd), Flip Klomp (VCU Rams)
Uit: -
Na de winterstop is FC Volendam uit de startblokken geschoten door de eerste twee wedstrijden direct om te zetten in winst. Het leverde de Volendammers zes punten op. Dit is opmerkelijk, want de ploeg van Wim Jonk wist voor de winterstop dit aantal punten pas binnen te halen in veertien wedstrijden. Het zorgde ervoor dat FC Volendam de rode lantaarn, voor nu, heeft overgedragen aan een directe concurrent. Een belangrijke wijziging binnen het elftal is dat Carel Eiting de nieuwe aanvoerder van het elftal is. Hij neemt de aanvoerdersband over van Damon Mirani, die reserve-aanvoerder wordt. Franco Antonucci miste een groot gedeelte van de eerste helft door blessureleed. Jonk hoopt in de tweede seizoenshelft weer de beschikking over de middenvelder te hebben, aangezien hij nog steeds niet volledig is hersteld.
Om uit de gevarenzone te blijven, heeft FC Volendam tot nu toe één aanwinst gepresenteerd in het Kras Stadion. Florent Sanchez Da Silva is op huurbasis overgekomen van Olympique Lyon. De 19-jarige middenvelder speelt het komende halfjaar voor de club. “FC Volendam past perfect bij wat ik zoek, omdat ze kansen geven aan jonge spelers en aanvallend voetbal spelen. Mijn doelstellingen zijn zoveel mogelijk minuten maken de komende zes maanden en het team helpen om te handhaven in de Eredivisie.”
De andere aanwinst op deze lijst, Flip Klomp, sluit in eerste instantie bij Jong Volendam aan.