Algemeen directeur Dennis te Kloese heeft in aanloop naar de stadsderby tussen Feyenoord en Excelsior een update gegeven over de stand van zaken van de club.
Feyenoord verlengde in de zomer het contract van Arne Slot met één jaar. De trainer is nu tot de zomer van 2025 aan de Rotterdamse voetbalclub verbonden. Te Kloese verklapte dat de trainer wel een clausule in zijn contract heeft voor een eventueel voortijdig vertrek.
“Arne heeft ambitie. Dat vind ik eigenlijk ook heel prettig. Wij moeten mensen binnen de club hebben die ambitie hebben. Als er op een gegeven moment een mogelijkheid is voor Arne, moet de club daar ook beter van worden.”
De connectie met Ajax, waar Alfred Schreuder zwaar onder vuur ligt, is dan natuurlijk snel gemaakt. Maar Te Kloese reageert resoluut op de vraag of Ajax langs hoeft te komen. “Nee zeker niet.”
Nederlandse Technisch directeur
Na het vertrek van Frank Arnesen is Feyenoord nog steeds op zoek naar een nieuwe technische man. “We zijn actief naar het kijken hoe die rol actief ingevuld kan worden binnen de organisatie. Wat is het profiel van iemand die echt bij ons past? Het is voor ons belangrijk om veel aandacht aan de jeugd en aan de scouting te geven. Daarnaast moet het ook iemand zijn die als sparringpartner voor de trainer kan fungeren”, is Te Kloese duidelijk.
Over zijn eigen functie is de algemeen directeur van Feyenoord duidelijk. “Ik blijf zelf in mijn functie zitten. Ik ga boven een technisch manager of technisch directeur werken.” De club is nog niet concreet met enkele kandidaten in gesprek. Wel is duidelijk dat het een Nederlander wordt. “Dat is het beste voor de club” aldus Te Kloese.
De Kuip
Afgelopen tijd werd duidelijk dat Feyenoord de komende tien jaar in De Kuip blijft spelen. Met die uitspraak lijkt er, voor in ieder geval een periode, een oplossing te komen over de slepende discussie. Feyenoord speelt al ruim 75 jaar in het huidige stadion en daar komt dus nog zeker tien jaar bij.
“Dat klopt. Door de huidige omstandigheden hebben we een paar maanden geleden gezegd dat we op dit moment niet de mogelijkheden zien om naar een nieuw stadion te gaan. Dat project, dat destijds op een hele goede manier is opgetuigd, daar zagen we na alles geëvalueerd te hebben, geen heil in. Nu moeten we vooruit kijken. Dat is op dit moment ons huidige onderkomen evalueren, beter maken, leefbaar maken en goede faciliteiten bieden”, aldus Te Kloese.
De grote vraag is dan wie de renovatie van De Kuip gaat betalen. De constructie tussen Stadion Feijenoord en de club is ingewikkeld, beaamt ook Te Kloese. Maar de algemeen directeur van de Rotterdammers loopt niet weg voor de problemen die de constructie met zich meebrengt. “We moeten heel veel verantwoordelijk naar onszelf halen.”
Een fusie tussen de club en Stadion Feijenoord ziet Te Kloese niet zitten. “Daar zou ik niet over willen praten. We zijn aan het evalueren wat het beste is. We moeten geen probleem halen dat te groot is.”
De komende tien jaar speelt Feyenoord dus sowieso de thuiswedstrijd in De Kuip. Veel supporters zouden die periode graag willen verlengen. Dan moet er volgens Te Kloese wel een hoop gebeuren. “De faciliteiten moeten beter en de veiligheid ook. Daarnaast moet het ook duurzaam worden.”
